Meklēt
Izvēlne

Noslēdzies interaktīvs projekts „Teodora Zaļkalna telpa”

Trešdien, 30. novembrī tēlnieks Teodors Zaļkalns svinēja 135 gadu jubileju, un šajā dienā Allažos, mākslinieka dzimtajā pusē, - Allažu pamatskolā norisinājās interaktīvs projekts „Teodora Zaļkalna telpa”.

Projekta laikā skolēni no 2.-9. klasei, aktīvi strādājot kopā ar jaunajiem māksliniekiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, iepazina šo tēlnieku un tēlniecības garu. Tika veidotas piecas dažādas darbnīcas, kurās skolnieki, apgūstot vēsturisko materiālu, gan veidoja savas telpiskās interpretācijas par Zaļkalna darbiem, gan būvēja viņa darbnīcu, gan sagatavoja lekciju.

Tāpat tika drukātas citiem dāvināmas kartiņas, kurās redzama 20. gs. sākuma simbolika, kā arī uz skolu uzaicināts pats tēlnieks Teodors Zaļkalns - pēc fotomateriāla veidojot daudzšķautņainu zīmētu portretu, kas darba gaitā tika pārvērsts par 3D (trīsdimensionālu), mūsdienīgu skulptūru.

Projektā piedalījās: Allažu pamatskolas audzēkņi un Mākslas akadēmijas studenti - mākslinieki Gundega Evelone, Maija Puncule, Laima Daberte, Simona Larka, Liene Rubule, Andris Landaus. Projekta īstenošanu atbalstīja Siguldas novada Domes Izglītības un kultūras komiteja.