Meklēt
Izvēlne

NOSLĒGUSIES INTERJERA DIZAINA SPECIALITĀTES VASARAS SKOLA "MAKING SPACE VOL.2"

No 10. līdz 21. jūnijam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas 2. kursa interjera dizaina specialitētes studenti piedalījās divu nedēļu ilgā vasaras praksē "Street as Interior", ko organizēja LMA un vadīja dizaineri Čārlija Blēdele (Charly Blödel) un Edgars Jane no Nīderlandes. Prakses uzdevums bija izpētīt ielas lomu kā demokrātisku publisko telpu labklājībai. Par izpētes vietu tika izvēlēts Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas komplekss Rīgā, kuru caurvij plašs ielu kopums, kas nodrošina vairākas slimnīcai atbilstošas funkcijas, piemēram: slimnieku pārvietošanos teritorijā no vienas vizītes uz citu, pacientu pastaigas, lai ieelpotu svaigu gaisu, draugu vai ģimenes apmeklējums, slimnīcas personāla pusdienu pārtraukums svaigā gaisā u.c.

Prakses galvenie jautājumi, uz kuriem studenti meklēja atbildes, bija: "Ko nepieciešams darīt, lai mainītu telpas vērtību? Kā savienojošais ielu un gājēju ceļu tīkls var veicināt pacientu atveseļošanos vai personāla atpūtu? Kā mēs varam ieviest labklājību ielās?"

Studenti izstradāja sešus dažādus spekulatīvus dizaina scenārijus, kuru pamatā bija personīgi novērojumi no teritorijas apmeklējuma klātienē. Prakses pirmajā posmā studenti kartēja slimnīcas kompleksa ielas un dažādās lomas, ko šī publiskā telpa nodrošina slimnīcas ikdienā. Otrajā posmā studenti izstrādāja dizaina priekšlikumus ielai kā interjeram.

Izstrādājot spekulatīvus dizaina scenārijus, studenti "integrēja" paši sevi savos piedāvātajos stāstos, lai pārbaudītu un ilustrētu ielas kā sabiedrības labklājības katalizatora potenciālu.

Vasaras prakses izstrādātie piemēri karšu, kolāžu un fizisku maketu veidā tika prezentēti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvjiem.

Aicinām aplūkot izstrādātos piemērus šeit

Praksi organizētja: Latvijas Mākslas akadēmija, Dizaina nodaļas personāls: Ingūna Elere, Ieva Lāce-Lukševica, Evija Štelpa, Čārlija Blēdele (Charly Blödel), Edgars Jane.