Meklēt
Izvēlne

NOTIKS “BDO JAUNO MĀKSLINIEKU BALVAS 2022” IZSTĀDES ATKLĀŠANA

11. janvārī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā PILOT notiks “BDO jauno mākslinieku balvas 2022” izstādes atklāšana un konkursa uzvarētāja paziņošana.

Jau otro reizi galerijā PILOT varēs iepazīties ar Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu darbiem, kas pēc žūrijas vērtējuma atzīti par gada novatoriskākajiem mākslinieciskās darbības un pētniecības rezultātiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas un BDO rīkotā konkursa izstādē būs iespēja apskatīt sešu finālistu darbus, kuri pretendē uz konkursa galveno balvu 2000 EUR:

Dāvis Ozols – “Smilšu Pils”
Liene Rumpe – "Gleznotāja Nindzjas vingrinājumi"
Jānis Šneiders – "Melnraksts"
Egija Damberga – “Kāpura domas”
Atis Izands – “Sausais maisījums attiecību veidošanai”
Sabīne Šnē – “Šīs pašas pasaules”

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 2023. gada 15. februārim.

“BDO jauno mākslinieku balva” ir BDO Latvia iniciatīva sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), KIM? Laikmetīgās mākslas centru un LMA eksperimentālo mākslas telpu PILOT. Balvas mērķis ir atbalstīt jaunos māksliniekus pēc studiju noslēguma maģistra programmā vizuālās mākslas, vizuāli plastiskās mākslas vai audiovizuālās mediju mākslas nozarē.

Konkurss norisinās jau trešo gadu pēc kārtas. 2021. gadā par konkursa uzvarētāju kļuva LMA glezniecības apakšnozares absolvents Reinis Bērziņš ar darbu “///(((!”, savukārt 2020. gadā galveno balvu ieguva māksliniece Amanda Ziemele ar monotipiju no darbu sērijas personālizstādē Neunauge, 2019, (Ekernforde, Vācija).

Izstādes darba laiks:
11. janvāris – 15. februāris, 2023
O., T., C., P., Se. 12:00 – 18:00
LMA Eksperimentālā mākslas telpa PILOT
Vāgnera iela 3, Rīga
Ieeja bezmaksas