Meklēt
Izvēlne

NOTIKS STARPTAUTISKA MĀKSLINIECISKĀS PĒTNIECĪBAS KONFERENCE

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu un Latvijas Nacionālo bibliotēku 5.–7. maijā aicina apmeklēt starptautisko mākslinieciskās pētniecības konferenci mūzikas, vizuālās mākslas, dizaina, kino, teātra, laikmetīgās dejas un horeogrāfijas jomās.

Konferencē piedalīsies dažādu nozaru mākslinieki, tostarp triju Latvijas mākslas augstskolu JVLMA, LKA un LMA 2020. gadā izveidotās Kopīgās profesionālās doktora studiju programmas mākslās mācībspēki un doktoranti, kuri vēlas attīstīt savu daiļradi, pētot un apzinoties plašu starpdisciplināru kontekstu un potenciālu. 

96 dalībnieku vidū ir 25 valstu pārstāvji no ES dalībvalstīm, Apvienotās Karalistes, ASV, Kanādas, Meksikas, Indijas un Ķīnas, kas strādās četrās sekcijās: 
1.    Mākslinieciskā pētniecība mūzikā.
2.    Mākslinieciskā pētniecība vizuālajā mākslā un dizaina pētniecībā.
3.    Mākslinieciskā pētniecība izpildītājmākslā (teātris, horeogrāfija un laikmetīgā deja).
4.    Mākslinieciskā pētniecība audiovizuālajā mākslā (kino, mediju māksla u.c.).

Pilna konferences programma pieejama ŠEIT

Konference notiks angļu valodā hibrīdformātā – klātienē (ieeja bez maksas) un tiešsaistē ZOOM platformā. Pieteikšanās ZOOM saitēm līdz 2. maijam pieejama ŠEIT.

Konference ir daļa no Valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai 2020.–2022. gadam” projekta “Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai”/CARD (Nr. VPP-KM-LKRVA-2020/1-0003). Projektu finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.

Konferences buklets ir lasāms šeit.

Kontakti: 
Konferences programmas un organizācijas komitejas vadītāja Dr.art. Diāna Zandberga ()