Meklēt
Izvēlne

Osvalda Zvejsalnieka izstāde "Terra Vitae"

No 2014. gada 30. jūlija līdz 30. augustam galerijā „Daugava” būs skatāma gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles profesora, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktora Osvalda Zvejsalnieka izstāde „Terra Vitae”.

Osvalds Zvejsalnieks: „Glezniecība man ir sevis izteikšanas veids. Visos žanros esmu risinājis tikai dažas sev tuvas tēmas, galvenā no tām ZEME, ZEMNIEKS un viņa DARBS.

Gleznoju ātri, taču darbi top lēni, jo ļoti daudz pārgleznoju. Pašu gleznošanas procesu uztveru kā smagu, saspringtu darbu – gandarījumu dod vienīgi rezultāts, ja tas pašam šķiet veiksmīgs.

Es uzskatu, ka krāsa glezniecībā – līdzīgi skaņai mūzikā – spēj akumulēt zināmu emocionālu spriedzi. Gleznotāja uzdevums tad ir gleznu emocionāli uzlādēt, ko praktiski var panākt, pretstatot un izsvarojot attiecīgus krāsu toņus, to attiecības. Šī emocionāli uzlādētā krāsa tad arī ir VIENĪGĀ labas glezniecības pazīme.”

Osvalds Zvejsalnieks (1944) glezno to, ko labi pazīst, saprot un mīl, tā ir Latgales krāšņā daba ar bērzu birzēm, ezeru spoguļiem, visspožāko sauli un visbagātākajiem cilvēkiem, jo viņiem pieder šī zeme, saukta par Māras zemi, ar dižu vēsturi un krāšņām tradīcijām. Latgales māls tiek pārvērsts spoži glazētā, skanīgā keramikā, latgaliešu skumjas, ilgas, mīlestība izdziedāta tautasdziesmās, bet gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks glezno šo savu zemi – Latgali.

Darba laiks:
Otrdien–sestdien:11.00–18.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Galerija „Daugava”
Alksnāja iela 10/12, Rīga
www.galerijadaugava.lv