Meklēt
Izvēlne

OTRO REIZI PASNIEGTA LAURAS STRODES PIEMIŅAS STIPENDIJA RADOŠAM DARBAM

2023. gada 26. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas Modes skatē otro reizi pēc kārtas tika pasniegta Lauras Strodes atbalsta stipendijas radošam darbam. Šogad to saņēma modes dizaina apakšnozares bakalaura programmas 3. kursa studente Džeina Lubāne par kolekciju “Nakryškoņs” . 

Lauras Strodes atbalsta stipendija radošam darbam tika nodibināta 2022. gada nogalē un ir paredzēta Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura vai maģistra programmas studentam Modes dizainā kā vienreizējs atbalsts radošam darbam.

Stipendiju paredzēts piešķirt ik gadu, un tās administrēšana uzticēta gleznotāja Valdemāra Tones fondam. Stipendijas apmērs ir 1000 EUR. 

Stipendija dibināta, godinot pāragri mūžībā aizgājušās Lauras Strodes piemiņu, un iniciatīvas autori ir viņas dzīvesdraugs Roberts Blumbergs, mamma Rita Andersone, un gleznotāja Valdemāra Tones fonds.

Laura Strode dzimusi 1977. gada 22. jūnijā Rīgā, un mirusi Lielbritānijā 2021. gada 19. februārī. 1995. gadā Laura beigusi Rīgas 2. vidusskolu un drīz pēc tam pārcēlusies uz Londonu, kur absolvējusi Inčbaldas Dizaina skolu (Inchbald School of Design, https://www.inchbald.co.uk/). Lauras ģimene viņu atceras kā talantīgu mākslinieci un interejera dizaineri, kura pirmo atzinību ieguvusi jau desmit gadu vecumā, kad viņas radītie darbi ir tikuši izrādīti Francijā. Laura augstu vērtējusi mākslu un māksliniekus, tāpēc šīs stipendijas mērķis ir finansiāls atbalsts jauniem, talantīgiem cilvēkiem karjeras sākumā.