Meklēt
Izvēlne

Pagarināta pieteikšanās Latvijas Mākslinieku savienības izstādei "Rudens"

„Rudens” izstāde ir platforma, kas objektīvi rāda, kāda ir vizuālās mākslas situācija pašreizējā brīdī. Arī šogad Latvijas Mākslinieku savienība turpina šo tradīciju un aicina ikvienu profesionālo Latvijas mākslinieku un mākslas augstskolas studentu pieteikt savu dalību izstādē ar pēdējā gada laikā radītiem mākslas darbiem. Pieteikšanās termiņš pagarināts līdz 2013. gada 13. decembrim.

„Rudens” simboliski noslēdz kārtējo ciklu un atrāda „ražu” – pēdējā gada laikā tapušus aktīvu mākslinieku darbus, kas, savukārt, dzīvi atspoguļo to, kas patiešām šobrīd notiek uz Latvijas mākslas skatuves.

2013. gada „Rudens” izstādes apakštēma ir „Nākotne sākas šodien”, kur izstādē eksponēto darbu autori aicināti interpretēt šodienas pavedienus, lai formulētu vīziju rītdienai.

Izstādes mērķis ir parādīt, pētīt un analizēt mākslinieciskos procesus, kas notiek, izmantojot un pārstrādājot jau pastāvošās idejas, lai aptvertu, kāda ir māksla un tās loma šodien un kā tā varētu mainīties nākotnē.

„Rudens” atklāj kopējo Latvijas mākslas ainu skaidrā un konkrētā griezumā, parādot, kā katrs mākslinieks un mākslinieki kopumā attiecas pret sabiedriskajām norisēm un cik daudz atspoguļo tās savos darbos. Māksla (vēl joprojām saskaņā ar modernisma estētiku) ir ne tikai mākslinieka darbības rezultātā radies objekts, bet arī sociāls kultūras process, iesaistīts kopējos sabiedrības valdošos ritmos un apritē, un tās uzdevums ir izaicināt pilsonisko uztveri.

Veidojot laikmetīgu ekspozīciju kā dokumentāciju notiekošajam un interpretāciju notikumiem nākotnē, Latvijas Mākslinieku savienība vēlas aktualizēt vizuālās mākslas nozīmību un dzīvotspēju jebkuros apstākļos un laikā.

Darbus ekspozīcijai izvēlēsies profesionālu mākslinieku un kuratoru žūrija. Atlasīto darbu autoru saraksts būs publicēts Latvijas Mākslinieku savienības tīmekļa vietnē www.lms.lv 15. decembrī.

Nolikums un pieteikuma anketa pieejami Latvijas Mākslinieku savienības mājas lapā www.lms.lv.