Meklēt
Izvēlne

Parakstīts sadarbības līgums ar Kazahstānas T. Žurgenova nacionālo mākslas akadēmiju

No 2013. gada 2. jūnija līdz 4. jūnijam Valsts prezidents Andris Bērziņš oficiālā vizītē apmeklēja Kazahstānas Republiku. Delegācijā Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēja rektors prof. Aleksejs Naumovs. Vizītes ietvaros tika noslēgts sadarbības līgums ar Kazahstānas T. Žurgenova nacionālo mākslas akadēmiju un likti pamati sadarbībai ar Mākslas institūtu Astanā. 

Mākslas akadēmijas rektora vizīte Kazahstānā norisinājās projekta „Dizaina inovāciju un tehnoloģiju laboratorijas attīstība (tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts)” ietvaros ar mērķi veicināt Latvijas un Kazahstānas sadarbību mākslā, dizainā un augstākajā izglītībā. Tikšanās laikā ar Kazahstānas T. Žurgenova nacionālās mākslas akadēmijas rektoru Aristanbeku Muhamediuli (Арыстанбек Мухамедиулы) pārrunātas abpusējas pedagogu mobilitātes iespējas, paredzot Kazahstānas kolēģu stažēšanos Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmijas speciālistu vieslekcijas un pieredzes apmaiņas vizītes Almati. Š.g. jūlijā Kazahstānas T. Žurgenova nacionālās mākslas akadēmijas rektors apmeklēs Latviju un viesosies arī Latvijas Mākslas akadēmijā.

Valsts prezidentam Andrim Bērziņam vizītes ietvaros noritēja tikšanās ar Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, Ministru prezidentu Akmetovu Seriku Nigmetoviču un Parlamenta priekšsēdētāju Nigmatulinu Nurlanu Zaurulajeviču. Lai stiprinātu tiešu kontaktu veidošanu starp uzņēmējiem, Valsts prezidents piedalījās Kazahstānas-Latvijas biznesa forumā. Biznesa delegācijā no Latvijas bija iekļauti 66 uzņēmēji, kuri pārstāvēja visplašāko jomu spektru. Izglītības un kultūras jomas pārstāvēja Rīgas Tehniskās universitātes prorektore Gita Rēvalde, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas rektore Irina Senņikova, Rīgas Stradiņa universitātes prorektors Toms Baumanis, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, Latvijas Universitātes prorektors Andris Kangro, Latvijas Universitātes Mācību prorektors un Akadēmiskā departamenta direktors Ojārs Judrups, Banku augstskolas programmu direktore Dita Danosa, Latvijas Nacionālās operas tehniskais direktors Vilmārs Šadris.

Tiekoties ar amatpersonām Kazahstānā, Valsts prezidenta sarunu temati skāra ne tikai abu valstu politisko un ekonomisko sadarbību, bet arī sadarbību izglītības jomā. Kā vēsta Valsts prezidenta kanceleja, Valsts prezidents pauda pārliecību par abu valstu starpparlamentārās sadarbības paplašināšanās nozīmi nākotnē, kā arī īpaši uzsvēra sadarbības izglītībā plašās iespējas. Andris Bērziņš atzina, ka Latvija var piedāvāt augstas klases muzikālo un mākslas izglītību, jo īpaši šajā situācijā, kad Kazahstānas galvaspilsētā Astanā tiek pabeigta jaunā Operas teātra būve, kas būs viens no lielākajiem un modernākajiem teātriem pasaules mērogā. Arī Kazahstānas parlamenta spīkeris pievienojās viedoklim, ka izglītībai un jaunu cilvēku izglītošanai atbilstoši darba tirgus vajadzībām ir izšķiroša nozīme ne tikai valstu ekonomiskajā, bet arī iekšpolitiskajā stabilitātē un nākotnes izaugsmē.

Š.g. 3. jūnijā Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes laikā LR ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar Kazahstānas izglītības un zinātnes ministru parakstīja līgumu par sadarbību izglītības, zinātnes un jaunatnes jomā.