Meklēt
Izvēlne

Parīzē atklās Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu izstādi "Nākotnes gravitācija"

No 2016. gada 30. novembra līdz 16. decembrim galerijā "Crous de Paris" Parīzē (Francijā) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu izstāde “Nākotnes gravitācija”. Izstādes atklāšanā 1. decembrī plkst. 18:00 piedalīsies arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis un LMA rektors Aleksejs Naumovs. 

Izstādes “Nākotnes gravitācija” autori Sandra Strēle, Mareks Kolāts, Kristaps Andersons, Monta Apsāne un Krišjānis Mežulis ir Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un absolventi, kas savu radošo rokrakstu pārliecinoši ierakstījuši Latvijas laikmetīgās mākslas kopainā un līdztekus profesionālajam sniegumam pārliecina ar spēju rosināt domāšanas procesus.

"Izstāde notiks prestižajā mākslas galerijā "Crous de Paris" un esmu gandarīta, ka Latvija ir pirmā valsts, ar kuru viņi uzsāk starptautisku sadarbību. Svarīgi, ka sadarbība sākas tieši ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem un absolventiem brīdī, kad UNESCO galvenajā mītnē Parīzē atklāj vecmeistara Jana Rozentāla izstādi. Abas šīs norises simboliski apliecina nacionālās mākslas procesu nepārtrauktību un mākslinieku talanta daudzveidību,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.

"Jauno Latvijas mākslinieku izstāde mums uzdod virkni jautājumu par nākotnes ietekmi un ietekmējamību, tās attāluma robežu un savietojamību ar katra personīgo izjūtu telpu. Izstādes ekspozīcija ir stāsts par cilvēka atrašanās vietu dažādās laika dimensijās, piedāvājot katra mākslinieka personīgo skatījumu, vienlaikus esot dialogā vienam ar otru. Vienlaicīgā atrašanās atsevišķi un kopā apliecina cilvēces esības trauslo robežu starp personisko un kolektīvo, uzdodot arvien vairāk jautājumu par vēlamā attiecībām ar esošo," stāsta izstādes kuratore Elīna Ģibiete.

Izstāde “Nākotnes gravitācija” ilustrē nākotnes mākslu un tās lomu nākotnē Latvijas jauno mākslinieku skatījumā un ir daļa no Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadei veltītā projekta “Nākotnes māksla / nākotnes zīmes”, kurš Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades laikā iniciē jaunās mākslas nākotnes redzējuma dimensiju. Apmaiņas programmas mērķis ir iedvesmot māksliniekus radīt nākotnes vīzijas un ar tām dalīties.

Informācija par LMA sadarbības partneriem:
Parīzes CROUS
Parīzes CROUS (Reģionālais studentu centrs; Centre régional des œuvres universitaires et scolaires) ir Francijas Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esoša sabiedriskā institūcija. Tās mērķis ir veicināt Parīzes studentu dzīves un darba apstākļu uzlabošanos. Parīzes CROUS dod priekšroku vispusīgai pieejai studentu dzīvei un cieši sadarbojas ar citām ar izglītību saistītajām iestādēm: Parīzes universitātēm un prestižajām augstskolām, kā arī Ildefrānsas reģiona un Parīzes pašvaldībām.

Galerija "Crous de Paris"
Galerija ir pilnībā saistīta ar jauniešu mākslu, tās darbībā atbalsojas Parīzes CROUS mērķi un attieksme pret studentiem.
Ik gadu šajā 160 m2 plašajā izstāžu zālē divas nedēļas apskatāmi apmēram divdesmit jauno mākslinieku darbi. To autori ir Francijas mākslas augstskolu studenti, un darbus izraudzījusies starptautiska laikmetīgās mākslas profesionāļu veidota žūrija.
Jauno mākslinieku, viņu darbu un sabiedrības krustpunkts ir tā ass, kas savieno galeriju "Crous de Paris" un aktuālākās radošās izpausmes un kas šo vietu pašā Parīzes sirdī padara par stratēģisku punktu, kur sastopas pasaules.

Par projektu " Nākotnes māksla / Nākotnes zīmes":
Projekta ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades laikā tiek veidots jaunās mākslas nākotnes redzējums – īstenojot plašu mākslas, dizaina, izglītības un pētniecības projektu klāstu, jaunie mākslinieki, dizaineri un pētnieki rada risinājumus nākotnes izaicinājumiem. Projekts rod atbildes uz jautājumiem - kāda būs nākotnes māksla, nākotnes dizains; kāda būs mākslas un dizaina loma nākotnē, un kāda būs nākotne?