Meklēt
Izvēlne

Pasniegtas Latvijas Studentu apvienības gada balvas 2011

Sestdien, 2012. gada 7. janvārī, Latvijas Studentu apvienība (LSA) pasniedza „Gada balvas 2011". Latvijas Mākslas akadēmija kopā ar kolēģiem bija nominēta trijās kategorijās un balvu saņēma divās no tām!

Nominācijā „Studentu lieta - taisna un cieta" augstāko novērtējumu saņēma trīs mākslas augstskolu pašpārvaldes - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Kultūras akadēmija - par 2011. gada 4. novembrī organizēto „Kultūras pastaigu Nr. 5", kurā piedalījās daudzas Latvijas augstskolas, kas kopīgiem spēkiem cīnījās pret finansējuma samazinājumu augstākajā izglītībā.

Par gada debiju kļuva Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas studējošo pašpārvalžu organizētā „Kultūras pastaiga Nr. 4".

Savukārt gada studējošo pašpārvaldes titulu, uz kuru kandidēja arī Latvijas Mākslas akadēmijas Studentu pašpārvalde un tās vadītāja Sanita Balode, saņēma Liepājas universitātes Studentu padome, jo piedzīvojusi lielu izaugsmi un kļuvusi uzticama gan studentiem, gan universitātes vadībai. Neskatoties uz to, ka balvu Mākslas akadēmijas Studentu pašpārvalde nesaņēma, suminām Sanitu Balodi un viņas kolēģus, jo tieši pēdējā gada laikā pašpārvalde bijusi īpaši aktīva - piedalījusies studējošajiem nozīmīgu pasākumu organizēšanā un pārstāvējusi studējošo un augstskolu viedokli neskaitāmos pasākumos un diskusiju formātos.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kurā klāt bija arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs, studentiem meklēt patiesību un turpināt strādāt augstākās izglītības labā novēlēja gan Izglītības un Zinātnes ministrijas Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde, gan Romas katoļu baznīcas arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Savukārt Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis LSA pateicās par sadarbību un spēju nosargāt studentu intereses brīžos, kad tas bijis ļoti nepieciešams.

LSA „Gada balvas 2011" apbalvošanas ceremonijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, rektori, tai skaitā Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis, kā arī LSA esošie un bijušie biedri, atbalstītāji un pašpārvalžu pārstāvji. Pasākumā LSA ne tikai apbalvoja uzvarētājus, bet arī pasniedza pateicības rakstus visiem, kas bija palīdzējuši organizācijai 2011. gadā.

LSA prezidents Edvards Ratnieks atzina, ka „Gada balva 2011" izdevusies tikpat krāšņa un sirsnīga, kā tas bijis pirms apmēram pieciem gadiem, kad šis pasākums bija gada spilgtākais LSA notikums. To izdevies sasniegt arī šogad. „Gada balvas 2011" galvenā organizatore Lāsma Mencendorfa priecājas par visiem vecbiedriem, kas ieradās pasākumā un dalījās savās atmiņās un pieredzē. Bez viņu finansiālā un emocionālā atbalsta pasākums nebūtu izdevies tik skaists. Lāsma uzsvēra: „Vienmēr vajag atcerēties cilvēkus, kas bijuši pirms mums un devuši savu ieguldījumu tajā, lai mēs būtu tādi, kā esam tagad."

Plašāk par LSA „Gada balvas 2011" laureātiem un pasākuma norisi var lasīt LSA mājas lapā, klikšķinot šeit.