Meklēt
Izvēlne

Pētera Postaža personālizstāde "Nakts melodijas"

Mākslas galerijā „Pegazs” līdz 2013. gada 10. maijam ir atvērta mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesora Pētera Postaža personālizstāde „Nakts melodijas”. Izstādē atspoguļoti jauni mākslinieciskie meklējumi. Ilgstošais pedagoga darbs māksliniekam pieprasa visu laiku „būt formā” un neapstāties. Kā teicis Pēteris Postažs, ilgstoši darboties vienā stilā vai manierē ir garlaicīgi, meklējumi ir kā piedzīvojums, kas sniedz atklāsmes baudu un prieku, radošo pārdzīvojumu un svaigu emociju paleti.

Nakts melodijas ir izvērtušās par noskaņu spēli, sarunu ar Dievu, sarunu ar sevi par savu dzīvi, par sievietēm dzīvē, par trauslo jūtu un garīgo pasauli. Darbos raugoties, šķiet, sāk skanēt sfēru mūzika un mīlestības vibrācija piepilda skatītāju.

„Glezniecība ir gleznotāja valoda. Tā ir valoda, kurā mākslinieks vientulībā sarunājas ar krāsām gan tad, kad glezno, gan arī tad, kad neglezno, atsedzot uztvert spējīgai sabiedrībai savus garīgos un arī materiālos priekšstatus. Glezna ir meditācija krāsās. Glezna ir tulks, kas sarunājas ar sabiedrību,” saka mākslinieks Pēteris Postažs.

Pēteris Postažs (1940) strādā visos glezniecības žanros, daudz figurālu kompozīciju. Gleznieciskās izteiksmes valodā ir tieksme gandrīz monohroma gleznojuma veidā izpaust noskaņas – šīs spēles viena toņa ietvaros ar faktūru un formu rada plašu izjūtu gammu.

Darba laiks:
Darba dienās: 11.00 – 17.00
Sestdienās, svētdienās: iepriekš sazinoties

Mākslas galerija „Pegazs”
Rūpniecības iela 18, Rīga
www.galerijapegazs.lv