Meklēt
Izvēlne

PIRMĀS "NAGLAS" AUTORS – IVARS POMMERS

Ar glezniecības apakšnozares 3. kursa studenta Ivara Pommera gleznas "Jānis Lustiķis” atklāšanu, 13. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijā, tika atvērta jauna izstāžu vieta NAGLA.

Darbā redzamais vīrieša portrets ir Ivara Pommera vectēvs Jānis Lustiķis un tas veidots klājot upeņu sulu uz cukurgraudiem. Darbu iedvesmojis atgadījums, kad vecaistēvs bija devies uz Rīgu, lai pārdotu ģimenes salasītās upenes. Par nopelnīto naudu bijis jāiegādājas cukurs, taču vecaistēvs tā vietā iemīlējies kādā gleznā, un cukura vietā mājās pārvedis to. Tas ir stāsts, kas atgādina, ka pāri loģiskajām un fiziskajām vajadzībām stāv, kas vairāk –, kāda iekšēja sajūta, ko grūti nosaukt vārdos.

Darbs būs aplūkojams līdz 2022. gada 10. novembrim, darba dienās, LMA ēdnīcas “Gardā Pupa” telpās, akadēmijas pagrabstāvā.

Iniciatīva – NAGLA ir Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozares domubiedru rīkots pasākums, kas radīts ar mērķi izcelt studentu glezniecības jaunradi, uzrādot šīs mākslas pamatdisciplīnas laikmetīgo fleksibilitāti.