Meklēt
Izvēlne

Prezentācija. Diskusija. Amatniecības un dizaina mijiedarbība – laikmetīga Latvijas identitāte. Vai amatniecība Latvijā ir radošā industrija?

2014. gada 15. maijā no plkst. 10.00 Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zālē norisināsies prezentācija-diskusija „Amatniecības un dizaina mijiedarbība – laikmetīga Latvijas identitāte. Vai amatniecība Latvijā ir radošā industrija?”. Dalībnieki: Valsts pārvaldes darbinieki, amatnieki, radošo industriju profesionāļi, dizaineri, uzņēmēji.

Pasākuma laikā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas maģistrantūras studenti prezentēs Latvijas amatniecības nozares situāciju no dizaina audita, kā dizaina domāšanas vienas no izpausmēm, rezultātu. Ievadā tiks prezentēta arī Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas maģistrantu un Zemgales Plānošanas reģiona amatnieku sadarbības pilotprojekts, kas notika 2013. gada oktobrī. 

Diskusijā „Vai amatniecība ir Latvijas radošā industrija?” tiks aplūkoti jautājumi:
1. Amatniecība - radošo industriju sastāvdaļa? Ja jā, tad no kura brīža amatnieka radītais ir radošo industriju produkts. Kuri amati pēc būtības ir radoši? (kalējs, galdnieks... ?) Amatniecības nozares potenciāls jaunu, inovatīvu, unikālu produktu radīšanā. Kādas vēl industrijas amatniecība iekļauj?

2. Amatniecības izglītība – sadarbības platforma – amatnieks – dizainers – mārketings/uzņēmējdarbība. Profesionālā izglītība, amatu pārmantojamība. Obligāts sadarbības modelis.

4. Dizaina domāšana un stratēģiskais dizains. Amatniecības izmantošana. lai radītu jaunus, konkurētspējīgus produktus. Amatniecības mijiedarbība.