Meklēt
Izvēlne

Radošais kods krāsas

LIETU MĀKSLA AKADĒMIJĀ
Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju darbu izstāde
„RADOŠAIS KODS - KRĀSA"
2010. gada 10. līdz 27. februāris
o., t., c., p., s. 11:00-17:00

Pirms trim gadiem Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki organizēja izstādi, kurā risināja radošas pārdomas par to vai māksla var būt lieta un vai lieta var būt māksla. Lietu Māksla Akadēmijā veidojas un attīstās kopā ar laiku un radošo attieksmi pret laikmetīgo un mūžīgo. Šīs pārdomas un radošie procesi mudinājuši LMA pasniedzējus uz kopizstādi, kuras galvenais izpausmes līdzeklis ir krāsa.

Izstāde „Radošais kods - krāsa" ir kā turpinājums uzsāktai sarunai ar materiālu. Šoreiz materiāls veidojas un krāsojas zilā krāsā. Mākslinieki interpretē krāsas iedarbību uz ideju un materiālu. Vai krāsa ietekmē darba ideju un veido visus iespējamos toņus un pustoņus? Vai materiāls papildina krāsas iedarbību? Uz šiem jautājumiem mākslinieki meklē atbildes, tās iemiesojot radošajos darbos.

Divdesmit septiņi Latvijas Mākslas akadēmijas docētāji katrs ar savu radošo personību, materiālu, kurā strādā, veido savu stāstu un tēlu pasauli. Un ar krāsas palīdzību paplašina savas radošās personības identitāti.

Izstādē piedalās: Inta Amoliņa, Ingūna Audere, Aija Baumane, Māra Binde, Īrisa Blumate, Inga Dišlere, Ilze Dūdiņa, Inita Ēmane, Rita Eglīte, Arvīds Endziņš, Juris Gagainis, Vineta Groza, Dainis Gudovskis, Ieva Krūmiņa, Skaidrīte Leimane, Dainis Lesiņš, Aina Muze, Dainis Pundurs, Ainārs Rimicāns, Jevgēnija Loginova, Andris Silapēteris, Līga Skariņa, Sandra Utāne, Gunta Vicupe, Daina Šķiņke, Jekaterina Alksne, Elīna Ģibiete.

Tuvākai informācijai:

Izstādes kuratore
LMA Keramikas katedras asoc.prof. Līga Skariņa.
tel.: +371 26360775