Meklēt
Izvēlne

Radošajā konkursā "Emotions of Colours by Ceramica Bardelli 2013" uzvar Dace Baidekalne, Dita Lesiņa, Guna Poga un Laura Ķēniņa

2013./2014. studiju gada 1. semestrī Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības, funkcionālā dizaina un vides mākslas studentu vidū tika izsludināts konkurss „Emotions of Colours by Ceramica Bardelli 2013”. Vadoties pēc starptautiskās žūrijas lēmuma, konkursa noslēguma ceremonijā 2014. gada 8. maijā par labāko sniegumu kategorijā „Krāsa” tika apbalvota Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Dace Baidekalne (1. vieta par darbu „1 m2 Explosion”) un Vides mākslas apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Dita Lesiņa (2. vieta par darbu „Digital World”). Savukārt kategorijā „Flīžu grafikas dizains” augstāko novērtējumu guva Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras 1. kursa studente Guna Poga (1. vieta par darbu „More Personal”) un Vides mākslas apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studente Laura Ķēniņa (2. vieta par darbu „Dandelion”). 

Konkursa ietvaros studējošie bija aicināti pieteikt radošus risinājumus divās kategorijās – „Krāsa” un „Flīžu grafikas dizains”. Iesniedzot idejas kategorijā „Krāsa”, konkursanti tika rosināti pieteikt vannas istabas interjera risinājumu, izmantojot esošo „Ceramica Bardelli” krāsu paleti un flīžu moduļus. Savukārt kategorijā „Flīžu grafikas dizains” studentiem bija jāizstrādā jauns dizains dekoratīvajām flīzēm – vai nu dekoratīvu listellu sērija, vai dekoratīvs panelis. Kopumā abās kategorijās tika saņemti 24 Latvijas Mākslas akadēmijas studentu pieteikumi.

„Emotions of Colours by Ceramica Bardelli 2013” radošais konkurss Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vidū tika izsludināts, pateicoties leģendārā dizaina flīžu ražotāja „Ceramica Bardelli” (Itālija) ierosinājumam, un tas noritēja ciešā sadarbībā ar interjera salonu „Krassky” Latvijā. Rīkotāji pateicas visiem dalībniekiem par konceptuāli ietilpīgajiem un tehniski smalki izstrādātajiem pieteikumiem!

Studentu pieteiktās idejas vērtēja starptautiska žūrija, kuras darbā iesaistījās gan Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogi asoc. prof. Barbara Ābele, asoc. prof. Inguna Elere un asoc. prof. Andris Vītoliņš, gan „Ceramica Bardelli” pārstāvji – Mikela Džoko (Michela Gioco), Irina Kineika (Iryna Khineika) un Mākslinieciskā departamenta vadītājs, arhitekts Tomāzo Galjardi (Tommaso Gagliardi). Darbi tika vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:
- pieteikuma mākslinieciskā ideja;
- potenciāls realizēt pieteikto māksliniecisko risinājumu un flīžu rakstu ražošanā;
- pieteikuma atbilstība konkursa nolikumam (tehnisko un citu prasību izpildījuma kvalitāte).

Kaut arī sākotnēji bija plānots ar piecu dienu ceļojumu uz Itāliju apbalvot tikai divus pirmo vietu ieguvējus, uzņēmums „Ceramica Bardelli” ir radis iespēju braucienā aicināt visas četras konkursa laureātes. Ceļojuma laikā Itālijā jaunajām dizainerēm būs iespēja iepazīties ar „Ceramica Bardelli” rūpnīcas darbu un apmeklēt virkni dizaina nozarē nozīmīgu institūciju, ar kurām „Ceramica Bardelli” saista cieša sadarbība. Tāpat vairāki konkursanti saņēma veicināšanas balvas no Latvijas Mākslas akadēmijas sadarbības partneriem – Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatu un festivāla „Rīgas Fotomēnesis 2014” katalogu no Mūsdienu kultūras centra „KultKom” un koncertu biļetes no kamerorķestra „Sinfonietta Rīga”.

Radošā konkursa dalībnieku kopbilde: