Meklēt
Izvēlne

Rektora Alekseja Naumova un prorektora Kristapa Zariņa vizīte Gruzijā

No 2014. gada 25. līdz 27. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš viesosies Gruzijā. Plānotā vizīte notiks Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālās vizītes Tbilisi (Gruzija) ietvaros.

Rektors prezentēs Latvijas Mākslas akadēmiju – mācību programmas un sniegumu starptautiskā kontekstā, apaļā galda diskusijā „Perspektīvas sadarbībai izglītības jomā starp Latviju un Gruziju”, kurā piedalīsies ne vien Latvijas un Gruzijas izglītības un zinātnes jomas pārstāvji, bet arī uzņēmēji.

Uz Gruziju ceļos Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa darbu izstāde „Pasaules pilsētas” (World Cities), kas būs apskatāma Gruzijas (Tbilisi) – Latvijas Biznesa foruma norises vietā, kā arī Latvijas vēstnieces Gruzijā rīkotajā pieņemšanā par godu Latvijas neatkarības proklamēšanas 96. gadadienai. Ekspozīcijās aplūkojamajos darbos atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās.

Vizītes ietvaros tiks parakstīts sadarbības līgums starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Tbilisi Valsts mākslas akadēmiju (klikšķināt šeit), kas paredz abu pušu sadarbību akadēmiskā personāla un studentu pieredzes apmaiņā, izstāžu veidošanā, pētniecībā, akadēmisku programmu veidošanā un citās augstāko izglītību mākslās sekmējošās aktivitātēs.

Tbilisi Valsts mākslas akadēmijas (sākotnēji – Gruzijas Mākslas akadēmijas) dibināšana saistīta ar Gruzijā nacionālās mākslas skolas nostiprināšanos un institucionalizēšanos 20. gs. sākumā. Tā dibināta 1922. gadā. Tbilisi Valsts mākslas akadēmijā ir 5 nodaļas – Vizuālo mākslu, Arhitektūras, Restaurācijas un mākslas vēstures un teorijas, Dizaina un Mediju mākslu nodaļas.