Meklēt
Izvēlne

Renātes Miļūnes personālizstāde "Urban Solitude" Slovākijā

2013. gada 3. maijā plkst. 20.00 laikmetīgās mākslas multimediju telpā „Nástupište 1-12” Slovākijā, Topoľčany pilsētā tiks atklāta latviešu multimediju mākslinieces, Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūras studentes Renātes Miļūnes personālizstāde „Urban Solitude”. Par muzikālo pavadījumu parūpēsies austriešu eksperimentālais mākslinieks Mihaels Šveigers (Michael Schweiger) ar savu akustiski elektronisko projektu SONIFER. 

Izstādē redzamas fotogrāfijas no Renātes Miļūnes apjomīgā ilgtermiņa projekta „Urban Solitude”. Sērijas centrālā tēma ir 21. gadsimta cilvēks pilsētvidē un viņa spēja (vai tās trūkums) atrast vietu tajā. Fotogrāfijās redzamie personāži parasti ir savā nodabā. Dažreiz pabūt vienam – tā ir nepieciešamība. Bet kur ir robeža starp pašpietiekamību un asociālu uzvedību? Vienpatību un vientulību? Šos jautājumus var uzdot jebkur, taču pilsēta rada paradoksālu pretrunu. Lai gan iedzīvotāju blīvums pilsētā ir liels, cilvēki ir daudz vairāk atsvešināti nekā laukos, un biežāk jūtas vientuļi.

Rīgas rajons Zolitūde lielākoties sastāv no daudzstāvu blokmājām, taču ironiskā kārtā pats nosaukums ir cēlies no franču vārda „solitude”, kas nozīmē „vientulība”. Šis fakts iedvesmojis arī sērijas un izstādes nosaukumu.

Šādas pārdomas vizuāli risinātas izstādē redzamajos darbos, ar uzsvaru uz urbānās ainavas īpatnējo estētiku un poētismu. Vairāk par mākslinieci: www.renatemilune.berta.me.

Nástupište 1-12
www.nastupiste.sk
www.facebook.com/nastupiste