Meklēt
Izvēlne

Rolanda Grosa pasteļi Spānijā un personālizstāde Lietuvā

LMA Zīmēšanas katedras asociētais profesors Rolands Gross kļuvis par vienu no laureātiem (premio especial "Galería Monticelli") Pirmajā starptautiskajā Spānijas pasteļglezniecības biennālē (I bienal internacional de la Pintura al Pastel en España), kas norisinājās Astūrijas reģiona galvaspilsētā Ovjedo.

Izstādē pēc žūrijas atlases piedalījās 90 mākslinieki no 18 valstīm, piedāvājot tematiski un tehniski daudzveidīgu darbu klāstu. Balva, kas iegūta par trim akta gleznojumiem no cikla „Logā", ir nozīmīgs apliecinājums gan Rolanda Grosa augstajai tehniskajai meistarībai, gan arī Latvijas pasteļglezniecībai kopumā.

Mākslinieks strādā dažādās tehnikās, viņa darbiem raksturīga daudzveidīga formu valoda un plašs izteiksmes un tematiskais diapazons. Tādēļ jo īpaši pagodinošs ir fakts, ka š.g. 18. novembrī plkst. 18:00 Lietuvā, Šauļos „Laiptų galerija" tika atklāta Rolanda Grosa personālizstāde, kas tika rīkota pēc Lietuvas puses uzaicinājuma, lai atzīmētu Latvijas neatkarības atjaunošanas 93. gadadienu.

Šauļi ir viena no lielākajām Žemaitijas reģiona pilsētām, savukārt „Laiptų galerija" labi pazīstama arī daudziem latviešu māksliniekiem kā nozīmīgs kultūras dzīves centrs un starptautisku mākslas plenēru norises vieta.

Rolanda Grosa darbi fascinē ar mūsdienu glezniecībai gandrīz neraksturīgu perfekciju un vienlaikus ar pārsteidzošu brīvību ļoti atšķirīgās tehnikās - akvareļglezniecībā, pastelī, eļļas tehnikā un pēdējos gados - arī īpatnējā autortehnikā, kas apliecina mākslinieka interesi par faktūrām un darbiem piešķir savdabīgu plastisku elementu. Rolands Gross ir pazīstams arī kā viens no izcilākajiem zīmētājiem Latvijas mākslā. Plašā izstāde ir mākslinieka desmitā personālizstāde un tajā pirmo reizi piedāvāta unikāla iespēja iegūt pārskatu par Rolanda Grosa daiļradi, ļaujot izsekot mākslinieka rokraksta izmaiņām kopš 20. gs. 90. gadu sākuma līdz pat pēdējam laikam.

Spānijas Pirmā starptautiskā pasteļu biennāle Edificio Histórico de la Universidad de Oviedo telpās apmeklētājiem bija atvērta līdz 2011. gada 18. novembrim, Rolanda Grosa personālizstāde Lietuvā, Šauļu „Laiptų galerija" no 2011. gada 18. novembra līdz 1. decembrim.