Meklēt
Izvēlne

Sabīnes Moores izstāde "Rozā rāmji"

Š.g. martā „Birojnīcas” telpās Berga bazārā būs apskatāma Mākslas akadēmijas studentes Sabīnes Moores komiksu grafikas izstāde „Rozā rāmji”.

Sabīne Moore (1990) ir Vizuālās komunikācijas apakšnozares 3. kursa studente, šobrīd piedalās Erasmus apmaiņas programmā Berlīnes Mākslu universitātē (UdK). Pirms studiju uzsākšanas Mākslas akadēmijā jaunā māksliniece ir absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu. Sabīni Moori aizrauj dažnedažādi mākslas veidi: eļļas glezniecība, fotogrāfija, elektroniskā mūzika, animācija un alternatīvā mode.

Tematiski izstādē eksponētie komiksi ir radīti kā kopējie novērojumi par dzīvi (un vidēm), kurās māksliniece pabijusi un izdzīvojusi uz savas ādas. Darbi radīti flomāsteru, mārkeru un akrila tehnikās. Visi eksponētie komiksi tapuši studiju laikā Berlīnē – iedvesmojošā pilsētā, kur māksla – gan neizsīkstoša, gan mirklīga – ir atrodama teju uz katra stūra. Tieši studijas Berlīnes Mākslu universitātē ir iedvesmojošas izstādei Rīgā.

“Berlīnē it tik daudz mākslas, tik daudz komiksu, un tik liela to daudzveidība. Nevaru saprast, kāpēc Rīgā to gandrīz nav. Komikss ir ļoti pateicīgs izteiksmes veids, jo tas ir dinamiskāks par prozu. Tas ir stāstošs kā animācija, vai teātris, tikai vienkāršāks, jo materiālus – papīru un pildspalvu – var paņemt itin visur. Komiksos izmantoju iespaidus no dažādām vidēm. Tie ir noķerti dzīvie iespaidi, kurus var zīmēt nepametot telpu vai vietu un turpināt izjust mirkļa noskaņu,” par komiksiem kā izteiksmes veidu un savu pieredzi Berlīnē stāsta Sabīne Moore.

Komiksu zīmēšanu jaunā māksliniece iepazina līdz ar vienīgo latviešu komiksu žurnālu „kuš”, taču interese par komiksiem raksturīgo vizuālo valodu ir veidojusies jau agrāk, iepazīstot animāciju. Kaut arī Sabīnei Moorei labi padevās gleznošana, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā par specialitāti tika izvēlēta animācija, un diplomdarbā radīta piecas minūtes gara filma, kas zīmēta ar zīmuli.

„Komiksu māksla kā tāda ir viltīga, jo pirmajā mirklī tā šķiet vienīgi izklaidējoša, tomēr tajā var ieslēpt vairākus slāņus, mīklas, var pārbaudīt vai samulsināt vērīgu skatītāju. Parasti ilustrācijas un komiksu darbi ir paredzēti drukai, tāpēc tie ir smalki jaizzīmē. Zīmējot paiet daudzas stundas norobežotā vientulībā vai arī, gluži pretēji, klusējot kopīgā meditācijā, cenšoties radīt kaut ko skaistu.“


Vairāk par Sabīni Moori tīmeklī:
www.njau.tumblr.com
www.illu-sab.deviantart.com

Norises vieta:
Birojnīca
Dzirnavu iela 84 k-2, Berga bazārs, Rīga

Darba laiki:
Darba dienās: 9:00 – 20:00
Se: 10:00 – 18:00
Sv: slēgts

Ieeja bezmaksas