Meklēt
Izvēlne

Sabīnes Moores izstāde "Septiņas valstības” Jūrmalas Mākslas skolā

2015. gada 5. novembrī Jūrmalas Mākslas skolas izstāžu zālē tiks atvērta izstāde "SEPTIŅAS VALSTĪBAS", kurā būs apskatāmi multimediālās mākslinieces sātīgi krāsainie papīrgriezuma tehnikas ilustrācijas darbi un instalācija, kas tapuši, rotaļājoties ar papīru.

Sabīnes Moores izstādes “Septiņas Valstības” atklāšana 5. novembrī plkst.17.00.
Izstāde būs apskatāma līdz 5. janvārim Jūrmalas Mākslas skolas izstāžu zālē.

Izstāde “Septiņas Valstības” ir stāsts, par dzīvajiem organismiem, kas tiek klasificēti piecās grupās: Vīrusi, Dzīvnieki, Sēnes, Augi, Vienšūņi, un pēc cita klasificēšanas veida - Prokarioti, Eikarioti. Papīrgriezumu izstādē māksliniece Sabīne Moore ir šīs radības atdzīvinājusi košā, atraktīvā veidā, spēlējoties ar formu un krāsām.

“Jau kādus sešus gadus spēlējos ar ielas mākslas projektu – ar šķērītēm griežu dzīvnieku formas uzlīmes, kuriem acis ir divi caurumspiedes apļi. Šīs uzlīmes dāvinu draugiem, rotāju miskastes un notekcaurules, elektrības kastes, līmēju visās valstīs un pilsētās, kur ceļoju. Katra zvēra forma ir unikāla, un cenšos pēc iespējas daudzveidīgāk atainot dzīvnieku valstību. Bet tā ir tikai viena valstība. Izstādes ideja ir par septiņām valstībām. Sākotnēji tā saistījās ar sēnēm un mežu, biezokni, bet nolēmu to izvērst plašāk – pamēģināt parotaļāties ar to, kā varētu izskatīties pat vīrusi, baktērijas un amēbas,” par izstādes tapšanu stāsta Sabīne Moore.

Šajā izstādē būs apskatāmi jaunradīti darbi, kuros atpazīstams mākslinieces izteiktais stils.

Sabīne Moore ir multidisciplināra māksliniece, dzimusi 1990. gadā. Sabīne darbojās tādās jomās kā animācija, ilustrācija, mūzika (zem segvārda "Waterflower"), VJ un video, glezniecībā un instalācijā. Sabīne ir studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolā.

Jūrmalas Mākslas skola atrodas Jaundubultos, Strēlnieku prospektā 30, un ir atvērta no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 13.00 līdz 20.00, sestdienās no plkst. 10.00 līdz 20.00.