Meklēt
Izvēlne

Sabīnes Moores personālizstāde "Mani kaimiņi Berlīnē un Rīgā"

Ceturtdien, 2013. gada 28. novembrī plkst. 18.00, Kalnciema kvartāla galerijā tiks atklāta mākslinieces, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistra programmas studentes Sabīnes Moores personālizstāde „Mani kaimiņi Berlīnē un Rīgā”, kurā būs apskatāmi 35 logu gleznojumi no mākslinieces atrašanās vietām dažādos dzīves periodos. Izstāde būs skatāma līdz š.g. 12. decembrim.

„Logs kā simbols ir iespēja redzēt „citu pasauli”, bet no ārpuses caur logu iekšējo dzīvi nevar redzēt, tā nav iespēja „ielūrēt”. Logā drīzāk ir manas atrašanās vietas atspulgs. Logu sērijas koncepcija ir pats logs un tā atspīdums. Logs ir kaimiņu, bet atspīdums ir par mani. Daļa no šiem logiem ir gleznoti Berlīnē (2012), kur biju Erasmus studijās. Daļa Rīgā (2013), no bijušās dzīvesvietas, vecāku mājas un esošās dzīvesvietas loga.” / Sabīne Moore /

Sabīne Moore logu gleznošanu iesāka Berlīnē, bet, atbraucot uz Rīgu, sapratusi, ka joprojām turpina vērot logus, mēģinot iztēloties cilvēkus, kas aiz tiem dzīvo, jo ziņkārība ir viens no spēcīgākajiem dzinuļiem. Cilvēkus pašus māksliniece īsti neredz, tomēr apzinās viņu klātbūtni un katra loga atšķirīgo dzīvi.

Gleznu sērijā Sabīne Moore skatās uz logiem kā tādiem. Tie ir izrauti no fasādes konteksta; ģeometriski, krāsaini. Atspīdums ir vēss un sienas krāsas ir siltas. Ir logi ar aizkariem, ar zariem priekšā, ir netīri logi, ir saulriets. Reizēm gleznās ir biezi triepieni, dramatiskums, reizēm var saskatīt gadalaikus un ir redzama pavasarīga gaisma. Var saskatīt jaunus un vecus logus.

Darba laiks:
Pirmdien – sestdien: 12.00 – 22.00
Svētdien: slēgts

Kalnciema kvartāla galerija
Kalnciema iela 35, Rīga

Sekojiet Kalnciema kvartāla programmai:
www.kalnciemaiela.lv
facebook.com/kalnciemaiela
twitter.com/kalnciemaiela