Meklēt
Izvēlne

Sākas Latvijas Mākslas akadēmijas „Dizaina diplomandu dienas 2016”

Šodien, 2. jūnijā, plkst. 17:00 ar Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādi tiks atklātas ikgadējās Dizaina diplomandu dienas (turpmāk DDD) un plkst. 21:00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā notiks studentu modes skate. Savukārt 3. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies seminārs "Modes dizains vai prāta dizains". Ieeja uz modes skati un semināru tikai ar ielūgumiem. Ieskats DDD izstādes tapšanā šorīt LTV Rīta Panorāmā.

2. jūnijā pasākumu programmu aizsāks Dizaina nodaļas bakalaura un maģistra programmu diplomdarbu izstādes atklāšana plkst. 17.00 LMA 1. stāva zālē. Izstāde būs aplūkojama līdz 2. jūlijam, un tajā būs Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozaru diplomandu darbi.

2. jūnijā LMA Modes skatē 2016 tiks izrādītas studiju gada garumā tapušās bakalaura un maģistra programmas studentu radītās kolekcijas. Skatē būs aplūkojami LMA Modes katedras komisijas rūpīgi izvērtēti un atlasīti studentu darbi. Turpinot pēdējos gados aizsākto tradīciju, telpas dizains tiks veidots kopā ar LMA Scenogrāfijas katedru. Modes skate pirmo gadu taps ciešā sadarbībā ar fondu „Mākslai vajag telpu", tāpēc šogad skate notiks fonda Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38.

3. jūnijā pirmoreiz DDD ietvaros notiks seminārs "Modes dizains vai prāta dizains". Semināra ideja ir radusies, reaģējot uz cilvēku paradumu pirkt lēti, valkāt ātri un atkal atgriezties veikalā. Tomēr paralēli mūsdienu sasteigtajai pasaulei un mūžīgajai steigai pastāv kustība par lēnumu "Slow Fashion". Tā aizstāv ideju, ka mūsu pamata vajadzības nekad nemainīsies un cilvēka mūžam būtu jārit lēnākā tempā. Seminārā uzstāsies lektori no dažādām pasaules valstīm - modes vēsturniece Emīlija Amena (Emilie Hammen) no Francijas, modes dizainere Korīna Gertsa (Corina Gertz) no Vācijas, "Maison Luciano Soprano" radošais direktors Alesandro Turci (Alessandro Turci) no Itālijas, MBA un dizaina domātājs Emīls Rode no Latvijas.  Radošo darbnīcu "The walking market" vadīs Kjāra Čibina (Kiara Cibin) no Itālijas, savukārt paralēlo sesiju - Darmštates Tehniskās universitātes Dizaina nodaļas vadītājs, prof. Justus Teinerts  (Justus Theinert) un modes fotogrāfs prof. Kriss Šlozs (Kris Schloz) no Vācijas. Ieeja uz radošo darbnīcu un paralēlo darbnīcu tikai ar ielūgumiem.

Dizaina diplomandu dienu ietvaros 15. jūnijā no plkst. 13.00 līdz 18.00 būs iespēja apmeklēt „Dizaina komunikāciju pēcpusdienu” – vietu, kurā tiksies dizaina un citu nozaru studenti, kā arī tie, kuri vēl tikai plāno studēt Dizaina nodaļā, nozares profesionāļi, uzņēmēji, valsts un pašvaldību pārstāvji un tie, kurus interesē dizaina izveide un pilnveide starpdisciplinārā sadarbībā.

Dizaina diplomandu dienas tiek organizētas kopš 2007. gada, un tās rīko Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, kas dibināta 1962. gadā. Dizaina nodaļā ir četras apakšnozares: Funkcionālais dizains, Vides māksla, Metāla dizains un Modes māksla, un šajā nodaļā bakalaura un maģistra programmās šogad absolvē 37 diplomandi.

Pasākumu norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, fonds "Mākslai vajag telpu", Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts, H2E, Antalis, Skrivanek, Krassky. Dizaina diplomandu dienas organizē Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa.

„DDD2016” PROGRAMMA:

02.06. / 17.00
Izstādes „DDD2016” atklāšana
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle
„LMA Modes skate 2016”
fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38
Sekot „LMA Modes skate” jaunumiem iespējams:
www.facebook.com/LMAfashion
www.instagram.com/lmamodesmaksla

03.06. / 13.00
Seminārs "Modes dizains vai prāta dizains"
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3

8.06 / 10.00
Dizaina nodaļas maģistra programmas diplomdarbu aizstāvēšana
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle

15.06. / 13.00–18.00
Dizaina komunikāciju pēcpusdiena
Latvijas Mākslas akadēmijas korpuss Nr. 2

22.06. / 16.00
Bakalaura programmas studentu izlaidums
Latvijas Mākslas akadēmijas aulā
Maģistra programmas studentu izlaidums
Latvijas Mākslas akadēmijas aulā

Sekot „DDD2016” jaunumiem iespējams:
www.facebook.com/ dizainadd

Izstādes „DDD2016” darba laiks:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00
Ceturtdien: 11.00–18.00
Katru dienu pārtraukums: 14.30–15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts
Ieeja izstādē bez maksas.