Meklēt
Izvēlne

Sākas studentu pieteikšanās Lielās Talkas Pagalmu projektam

Līdz 2013. gada 3. novembrim studenti var pieteikt savu dalību Lielās Talkas Pagalmu sakārtošanas un labiekārtošanas projektā, lai Lielās Talkas dienā – 2014. gada 26. aprīlī – īstenotu savas idejas kādā no Rīgas pagalmiem.

Nodibinājums „Rīga 2014” un Lielās Talkas Pagalmu kustība aicina studentus piedalīties pagalmu sakārtošanas un labiekārtošanas projektā, aizpildot elektronisku pieteikšanās anketu tiešsaistē (http://goo.gl/SGIATu) līdz 2013. gada 3. novembrim ieskaitot.

Šogad, gatavojoties 2014. gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, studentu grupas arhitekta un ainavu arhitekta vadībā izstrādās pagalma attīstības priekšlikumus četriem Rīgas daudzstāvu dzīvojamo namu pagalmiem. Dalība projektā studentiem sniedz iespēju būt sociāli aktīviem, pārbaudīt praksē savas profesionālās iemaņas, dibināt kontaktus un uzlabot apkārtējo vidi, izstrādājot un īstenojot pagalma labiekārtošanas projektu sadarbībā ar iedzīvotājiem, profesionāļiem un pašvaldības pārstāvjiem.

Pagalmu projekts, kas norisināsies jau ceturto gadu, ir balstīts uz iedzīvotāju, Latvijas augstskolu studentu, arhitektu, ainavu arhitektu un citu projekta draugu kopīgu un brīvprātīgu darbu un videi draudzīgu pieeju pagalmu vides sakopšanā. Projekta ideja ir sakārtot daudzstāvu dzīvojamo namu pagalmus un tādējādi izveidot tos par harmonisku un skaistu dzīves vidi visām pagalmu iedzīvotāju paaudzēm.

Projekts šī gada septembrī ir guvis profesionāļu atzinību, Latvijas ilgtspējīgas būvniecības padomes un žurnālu „Latvijas Architektūra” un „Latvijas Būvniecība” organizētajā konkursā „Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2013” iegūstot pirmo vietu nominācijā „Ilgtspējīgākā studentu ideja”, kā arī būvuzņēmēja SIA „Re&Re” specbalvu par sabiedrības iesaisti ilgtspējīgas vides veidošanā.

Pirmā projekta dalībnieku un iedzīvotāju tikšanās paredzēta 5. novembrī, kad tiks paziņoti tie četri Rīgas pagalmi, kuriem studentu grupas izstrādās attīstības priekšlikumus, un profesionāļi dalīsies zināšanās un pieredzē par dažādām ar vides labiekārtošanu saistītām tēmām. Precizēta pasākuma norises vieta un laiks tiks paziņots novembra sākumā.

Pieteikšanās anketa (klikšķināt šeit)