Meklēt
Izvēlne

Sākusies pieteikšanās dalībai 16. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā

16. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls norisināsies Jelgavā no 2014. gada 2. līdz 9. februārim. Dalībnieku pieteikšanās un ideju pieteikumi dalībai konkursā jāiesūta pa e-pastu: sandis.kalnins(abols)kultura.jelgava.lv"> līdz 2013. gada 18. novembrim.

Jau piecpadsmit gadus Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūra” veiksmīgi organizējusi Starptautisko ledus skulptūru festivālu, kas pastāvēšanas gadu laikā ir audzis un attīstījies. Tāpēc ik gadu tas pulcē pasaulē atzītus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām pasaules valstīm, radot platformu pieredzes apmaiņai un jauniem atklājumiem ledus un sniega tēlniecībā.

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls ir vienīgais, kas Latvijā attīsta Ledus mākslas kustību, un šāda veida festivāls ir lielākais Baltijā, tādā veidā parādot šo unikālo mākslas veidu Latvijas iedzīvotājiem un radot vietu, kur savu profesionālo varēšanu parādīt arī Latvijas māksliniekiem, kas šajā mākslas veidā var izpausties tikai ārpus Latvijas robežām.

2013. gada festivālā piedalījās 30 pasaulē atdzīti mākslinieki, pārstāvot 10 valstis – Krievija, Bulgārija, Ukraina, Francija, Vācija, Latvija, Lietuva, Ungārija, Lielbritānija un ASV. Katru gadu interesi piedalīties festivālā izrāda ar vien jauni mākslinieki no visas pasaules. Šis festivāls starptautiskajā tēlnieku apritē tiek uzskatīts par vienu no labākajiem un veiksmīgākajiem ledus skulptūru festivāliem.

http://icelv.lv/