Meklēt
Izvēlne

Siguldā aplūkojama laikmetīgās mākslas izstāde „Ēdams, neēdams”

No 12. decembra līdz 4. janvārim tukšajās pagraba telpās Siguldā, Pils ielā 13 (ieeja no pagalma puses, ēkas pagraba stāvā), festivāla NATURE/ URBAN/ FUTURE ietvaros ir aplūkojama laikmetīgās mākslas izstāde „Ēdams, neēdams". Izstādes atklāšana notika svētdien, 11. decembrī, plkst. 18:00.

Izstādes neparastā atrašanās vieta - komercdarbības telpa - izvēlēta ar nolūku, lai blakus pārtikas veikaliem un kafejnīcām gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi atrastu vēl vienu, šoreiz vizuāli „garšīgu" pārsteigumu.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas nodaļas bijušie un esošie studenti piedāvā vizuālus stāstus un komentārus par ēdienu, maltīti un ēdienreizēm. Ēdiens, tā sagatavošana un pats ēšanas process ir gan nepieciešamība, gan daļa no kultūras. Ko ēdam, kā ēdam un kas paliek pāri pēc tam? Kā veidojas attiecības starp ēdienu un tā patērētāju, kur slēpjas ēdamlietu skaistums, un kā to attēlot?

Izstādē piedalās Latvijā un ārpus tās pazīstami mākslinieki kopā ar LMA pirmo kursu studentiem, kopīgi iesaistoties radošajā eksperimentā urbānajā vidē. Izstādes dalībnieki: Olga Spiridonova, Līva Rutmane, Elīna Špura, Dārta Hofmane, Zane Zlemeša, Inta Vanadziņa, Paula Pelše, Madara Platā, Paulis Liepa, Rūdolfs Matīss Trops, Elīna Brasliņa un Anete Lielpētere.

Ieeja izstādē bez maksas.

Darba laiki:
Ot - Pie: 15:00 - 18.00
Se: 12:00 - 17:00
Sv, Pi - slēgts

Festivāla mājaslapa atrodama klikšķinot šeit un izstādes lapa - šeit.

Kontaktinformācija:
Ausma Šmite
Izstādes kuratore
E-pasts: ausma.shmite(abols)gmail.com">
Tel.: +371 29763915

Baiba Bože
Izstādes koordinatore
Siguldas pilsētas kultūras nama direktore
Tel.: +371 28617480