Meklēt
Izvēlne

Sociālo projektu konkurss OPEN MIND 2015

Swedbank un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds sadarbībā ar Latvijas augstskolām jau ceturto gadu pēc kārtas izsludina pieteikšanos sociālo ideju konkursam studentiem OPEN MIND. No 2015. gada 4. marta līdz 7. aprīlim ikviens Latvijas students vai studentu grupa interneta vietnē www.swedbank.lv/openmind var iesniegt idejas sociālās vides uzlabošanai. Labākās no tām iegūs finansējumu projekta realizācijai. Kopējais balvu fonds šogad ir 9000 eiro.

Studentu iesniegtās idejas vērtēs žūrija un desmit labākos finālistu projektus izvirzīs publiskajai balsošanai. No finālā iekļuvušajām idejām visatzinīgāk novērtētie jauniešu darbi iegūs finansējumu to īstenošanai. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti šī gada jūnijā.

„Pateicoties OPEN MIND konkursam redzam, cik veiksmīgi Latvijas studentiem izdodas apvienot augstskolās gūtās zināšanas ar inovatīvām un radošām idejām, lai uzlabotu kā savu, tā arī līdzcilvēku sociālo vidi. Viņu spēja saredzēt vajadzību un degsme palīdzēt bieži vismazāk aizsargātajai sabiedrības daļai liecina par pilsoniskās sabiedrības briedumu un valsts ilgtermiņa attīstību. Tikai līdzdarbojoties visiem kopā, varam sasniegt daudz labu mērķu, tāpēc aicinu studentus būt drosmīgiem, neatlaidīgiem un pieteikt savas idejas OPEN MIND 2015,“ saka Ieva Langenfelde, Swedbank jauniešu segmenta vadītāja.

2014. gadā, pateicoties studentu iniciatīvām un sociālā projektu konkursa OPEN MIND finansējumam, Āraišu muzejparkā tikai izveidoti speciāli vides objekti, kas nodrošina vides pieejamību neredzīgajiem un vājredzīgajiem, ļaujot viņiem pilnvērtīgi iepazīt Āraišu muzejparka apskates objektus un izzināt vēsturi. Valmieras pansionāts savā īpašumā saņēma projektoru, mājas kinozāli un ekrānu, kas tā iemītniekiem ļauj kopīgi skatīties filmas, fotogrāfijas, emocionāli piepildot senioru ikdienu. Savukārt Cēsīs sabiedrībai pieejamās vietās tika uzstādītas saules bateriju uzlādes stacijas mobilajām ierīcēm.

"Pašiem radīt ideju, iegūt finansējumu un to īstenot – tās ir iespējas, ko konkurss OPEN MIND jau ceturto gadu piedāvā ikvienam Latvijas studentam. Konkursā īstenoti lieliski projekti, ko var novērtēt gan citi jaunieši, gan sabiedrība kopumā. Aicinām arī šogad jauniešiem izmantot iespēju un pieteikties konkursā, tādā veidā gan gūstot praktisku pieredzi, gan sniedzot ieguldījumu sociālās vides uzlabošanā,” saka Artūrs Zeps, RTU Attīstības fonda izpilddirektors.

Par OPEN MIND
OPEN MIND ir sociālo ideju konkurss studentiem, kura mērķis ir veicināt jauniešu iniciatīvu sociālās vides uzlabošanā un tādējādi sekmēt Latvijas iedzīvotāju pozitīvo attieksmi pret sociālo atbildību. OPEN MIND dod iespēju jebkuram Latvijas studentam īstenot savu sociālo projektu un iegūt nepieciešamo finansējumu projekta ieviešanai. Kopumā OPEN MIND konkursā trīs gadu laikā 244 studenti no 26 Latvijas augstskolām iesnieguši 137 idejas.

Vairāk informācijas par projektu OPEN MIND interneta vietnē www.swedbank.lv/openmind.


Papildu informācijai:
Vineta Savicka
Swedbank ārējās komunikācijas vadītāja
Tālr.: 67444561, 29453002
vineta.savicka(abols)swedbank.lv" target="_blank">