Meklēt
Izvēlne

Starptautiskais emaljas mākslas simpozijs Viļņā 2012

No 2012. gada 11. līdz 14. septembrim Viļņā, Lietuvā, norisinājās Starptautiskais emaljas mākslas simpozijs, kura programmā bija gan izstāde, gan lekcijas un radošās darbnīcas. Latviju simpozijā pārstāvēja Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras vadītājs prof. Juris Gagainis un metāla dizaina studente Ginta Zabarauska.

Simpoziju pavada izstāde „800 ºC”, kas galerijā „Meno Niša” ir skatāma no 10. septembra līdz 29. septembrim un piedāvā aplūkot to mākslinieku darbus, kuri gadu gaitā ir kļuvuši par tuviem galerijas partneriem un līdzgaitniekiem. Ekspozīcijā ar saviem darbiem piedalās 30 autori no septiņām valstīm: Latvijas, Krievijas, Spānijas, Gruzijas, Venecuēlas, Šveices un Lietuvas.

Paša simpozija laikā tā viesiem bija iespēja radošā vidē dalīties ar zināšanām, apgūt jaunas prasmes un diskutēt ar kolēģiem. Kā pēc atgriešanās no Viļņas stāsta prof. Juris Gagainis, „karstās emaljēšanas māksla Lietuvā ir ļoti populāra. Regulāri notiek emaljas mākslas biennāles, kurās piedalīties tradicionāli tiek aicināti mākslinieki, kuri ir īpaši ieinteresēti šajā tehnikā. Atšķirībā no citām reizēm, kad kopā tiek pulcēti dalībnieki no Baltijas valstīm, šis simpozijs aptvēra plašāku dalībvalstu loku, piesaistot pieredzējušus speciālistus no tādām valstīm kā Gruzija, Spānija un Venecuēla. Simpozijs šogad noritēja ar uzsvaru uz eksperimentēšanu un industriālās emaljas pielietojumu radošajā procesā. Tas ir labs formāts, kas ļauj simpozija dalībniekiem iemācīties ko jaunu, nevis, kā ierasts, strādāt tradicionālajās tehnikās.”

Sīkāka informācija par simpoziju atrodama galerijas „Meno Niša” mājas lapā (klikšķināt šeit).