Meklēt
Izvēlne

Studentu gleznu izstāde "Ziema"

No š.g. 22. februāra līdz 12. martam Latvijas Mākslas akadēmijā būs apskatāma studentu gleznu izstāde „Ziema”, kurā ar saviem darbiem piedalīsies jaunie mākslinieki – Mākslas akadēmijas Glezniecības, Tēlniecības un Restaurācijas apakšnozaru studenti. Izstāde atspoguļo topošo mākslinieku iespaidus par ziemu, kas janvārī gūti plenēra laikā Ikšķilē.

Izstādes „Ziema” ekspozīciju veidos septiņpadsmit studentu darbi – mirklīgas noskaņas, krāsu iespaidi, atpazīstamas Ikšķiles ainavas un priekšmetu portreti. Vairāki no studentiem jau ir guvuši skatītāju un vērtētāju atzinību dažādu izstāžu, projektu un konkursu ietvaros, taču šāds kopprojekts norisinās pirmo reizi. Izstādē piedalās Zane Tuča, Klāvs Loris, Krista Dzudzilo, Madara Neikena, Līva Graudiņa, Laimdota Steķe, Artūrs Bunts, Edgars Soprāns, Konstance Zariņa, Ieva Alksne, Līga Jansone, Indra Antoneviča, Māra Brīvere, Dagne Ventiņa, Rihards Ābeltiņš, Linda Vigdorčika un Dārta Leiškalne.

Izstādes ideja radās, gatavojoties studentu ziemas plenēram, kas no š.g. 10. līdz 21. janvārim norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijai piederošajā Kugas mājā Ikšķilē. Plenēra galvenais mērķis bija Mākslas akadēmijas studentu vidū aktualizēt ainavu glezniecību, pievēršoties tai ne tikai vasaras „zaļo prakšu” ietvaros, bet arī citos gadalaikos un tādējādi veicinot mūsdienu ainavas glezniecības attīstību.

Tā kā plenēru rīkoja paši studenti, tā dalībniekiem tika sniegta plaša radošā brīvība, kuru ierobežoja tikai viens nosacījums – radīt darbus, kas atbilstu tēmai „Ziema”. Daba bija parūpējusies, lai plenēra dalībnieku uzdevums būtu gan interesants, gan sarežģīts, jo acu priekšā vīdēja gan rudenīgas sala ainavas, gan sniega kupenas. Plenēra laikā gleznojot Ikšķiles darbnīcā vai brīvā dabā, topošajiem māksliniekiem bija iespēja īstenot savas ieceres noteikumu neskartā vidē brīvi izvēloties glezniecības tehniku un materiālus.

Kopā plenērā piedalījās septiņpadsmit Mākslas akadēmijas studenti, kuri pārstāv dažādus studiju novirzienus – ne tikai glezniecību, bet arī tēlniecību un restaurāciju. Plenēra norises gaitā katram bija iespēja atrast savu pieeju gadalaika interpretācijai glezniecībā. Ziema savā ziņā ir cilvēkam skarbākais posms gadā, kad daba liek pielāgoties un saskarties ar grūtībām, kas arī daudziem plenēra dalībniekiem bija izaicinājums. Neskatoties uz gadalaikam atbilstošo salu, kas valdīja laukā, daudzi studenti gleznoja brīvā dabā, nonākot tiešā kontaktā ar vidi, kas noteikti būs saskatāms un sajūtams arī izstādē eksponētajos darbos.

Darba laiki:
P, O, T, Pk – 11:00 – 18:00
C – 11:00 – 19:00

Ieeja bez maksas

Norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva gaitenis
Kalpaka bulvāris 13, Rīga