Meklēt
Izvēlne

Studentus aicina piedalīties Vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” projektu atlases konkursā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina radošo sabiedrību, tajā skaitā Latvijas Mākslas akadēmijas studentus piedalīties jau par tradīciju kļuvušā oriģināla mākslas pasākuma – vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” realizēšanā, piedāvājot konkursā pilsētvides objektu projektus.

Konkursā aicina iesniegt projektus, kuros Ziemassvētku simbola – egles tēma tiek risināta  kā veiksmīga dizaina, neparastos vizuālos risinājumos veidoti gaismu izstarojoši vides objekti/instalācijas ar asprātīgu stāstu vai vēstījumu. Festivāla nosaukums sniedz iespēju radoši izmantot vārdus „ziema”, „svētki”, „egle”, „ceļš” un interpretēt šos jēdzienus daudz plašākā nozīmē. Radoši un laikmetīgi izmantojuma arī tautas folklora, tradīcijas un etnogrāfijas mantojums.

Labākajiem projektiem saskaņā ar konkursa Komisijas lēmumu tiek piešķirtas naudas balvas. Paredzēts, ka atbilstoši Festivāla budžetam, ar konkursā atbalstītā projekta autoru tiks slēgts līgums par projekta īstenošanu pilsētvidē vai līgums par projekta realizēšanas autoruzraudzības veikšanu, ja projektu nerealizē pats autors.

Vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” norise plānota no 2015. gada 4. decembra līdz 2016. gada 10. janvārim.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 2015. gada 31. martam RD IKSD Klientu apkalpošanas centrā, Kr. Valdemāra ielā 5, darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00.  Konkursa nolikums un saistītie dokumenti pieejami interneta vietnes www.kultura.riga.lv sadaļā „Finansēšanas konkursi”.

Kontaktinformācija par konkursa norisi – Guntars Kambars, RD IKSD Kultūras pārvaldes, Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs, tālr. 67043650, e-pasts: Guntars.Kambars(abols)riga.lv">.


Attēlā: Liene Pirktiņa „Egles sirdspuksti” (2011)