Meklēt
Izvēlne

Šveices Stipendiju fonda konkurss

Valsts izglītības attīstības aģentūra Informē, ka līdz 2013. gada 1. aprīlim Latvijas doktoranti un jaunie zinātnieki var pieteikties Šveices Stipendiju fonda konkursā, lai sava doktorantūras vai pēcdoktorantūras darba ietvaros izstrādātu augstas kvalitātes pētījumus Šveicē. 

Doktorantūras studenti konkursā var piedalīties ne ātrāk kā vienu gadu pēc maģistra grāda, bet jaunie zinātnieki - ne vēlāk kā piecus gadus pēc doktora grāda iegūšanas.

Šveices stipendiju fonds sedz doktoranta, jaunā zinātnieka izdevumus, kas ir saistīti ar stipendiāta uzturēšanos Šveicē.

Stipendiju apjomu nosaka tās veids un Šveicē pavadītais laiks. Doktorantiem stipendiju var piešķirt no 6 līdz 24 mēnešiem, jaunajiem zinātniekiem – no 6 līdz 18 mēnešiem, savukārt pētījuma vadītājiem no Latvijas – pieredzes apmaiņas vizītei līdz piecām dienām. Aptuvenais stipendijas apjoms:
- doktorantūras studentiem 2400 - 2600 LVL mēnesī;
- jaunajiem zinātniekiem ap 3900 LVL mēnesī;
- pētījuma vadītājiem no Latvijas ap 1462 LVL par vizīti.

VIAA aicina Jūs apmeklēt informatīvos seminārus par programmu un pieteikšanās kārtību 05.02.2013. vai 20.02.2013., kas notiks VIAA telpās (pieteikties semināram var tiešsaistē (klikšķināt šeit)). 

Plašāka informācija par programmu, Šveices partneru meklēšanu un pieteikšanās procedūru pieejama www.viaa.gov.lv.