Meklēt
Izvēlne

TEKSTILS LV

No 7. oktobra līdz 20. novembrim vairākās Rīgas izstāžu norises vietās notika LMA Tekstilmākslas katedras 50 gadu jubilejas projekta „Tekstils LV" izstādes. Projekts tika veidots, atzīmējot Latvijas profesionālās tekstilmākslas piecdesmitgadi, un tā mērķis bija Latvijas tekstilmākslas izpēte un izvērtējums mūsdienu mākslas kontekstā.

Līdz 2011. gada 20. novembrim LNMM izstāžu zālē „Arsenāls" bija skatāma vērienīga Latvijas tekstilmākslas vēstures un mūsdienu mākslas skate. Ar Latvijas tekstilmākslu vērtējošiem viedokļiem bija iespējams iepazīties izstādē „Kas ir Latvijas tekstilmākslas identitāte?" RISEBA Arhitektūras un Mediju telpā līdz 11. novembrim. Studentu darbu izstāde „Kā kļūst par tekstilmākslinieku?" bija skatāma LMA aulā līdz 5. novembrim. Projekta ietvaros 21. un 22. oktobrī notika starptautiska konference „Tekstils - smalkais stils", tika izdots apjomīgs LMA Tekstilmākslas absolventu katalogs, kā arī izveidota mājas lapa www.tekstilslv.lv.

Atzīmējot Latvijas profesionālās tekstilmākslas piecdesmitgadi, šā gada oktobrī LNMM izstāžu zālē „Arsenāls" tika atklāts projekts „Tekstils LV". Projekta iemesls nenoliedzami ir nozīmīgais notikums, kad Latvijas Mākslas akadēmijas paspārnē pēc profesora Rūdolfa Heimrāta iniciatīvas tika dibināta Tekstilmākslas katedra. Ar šīs katedras dibināšanu Latvijā tika izveidota tekstilmākslas izglītības sistēma, kura Latvijas kultūrai nesusi teju 300 absolventu.

Latvijas tekstilmāksla veidojusies mijiedarbojoties dažādām kultūras un mākslas norisēm, režīmu un personību ietekmē. Laika gaitā tā radusi sev raksturīgu tēlu, apvīta nostāstiem un dažādiem vērtējumiem. Tekstils ir viena no visplašāk interpretējamajām un daudzsološākajām nozarēm, kas veiksmīgi attīstās kā mākslas, tā dizaina un zinātnes laukā. Projekta veidotāju mērķis ir ne tikai pētīt Latvijas profesionālās tekstilmākslas izcelsmi un veidošanās gaitu, bet arī izvērtēt tās šodienas norises un iespējas mūsdienu kultūras kontekstā.

Projekta pasākumu uzdevums ir Latvijas tekstilmākslas norišu un viedokļu pētniecība, kas izpaužas līdz šim vēl nebijušas datu bāzes izveidošanā, vēstures un mūsdienu tekstilmākslas salīdzinājumā, stereotipu un vērtējumu apkopojumā, kā arī Latvijas tekstilmākslas veidošanas procesa apskatē.

Projekta kalendārs un ģeogrāfija

Izstāde „Kā kļūst par tekstilmākslinieku?"
LMA aula, Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Apskatāma līdz 5. novembrim
O, T, P, S 11:00 - 18:00; C 11:00 - 19:00; pārtraukums 14:30 - 15:00

Izstāde „Kas ir Latvijas tekstilmākslas identitāte?"
RISEBA Mediju telpa (bijušās Grīvas mēbeles), Ūdens iela 6, Pārdaugava
Apskatāma līdz 11. novembrim
O, T, C, P, S 12:00 - 19:00; pārtraukums 14:30 - 15:00
A 3, 13; pietura „Lauksaimniecības mašīnu rūpnīca"

Izstāde „Zelta griezums"
LNMM izstāžu zāle „Arsenāls", Torņa iela 1, Vecrīga
Apskatāma līdz 20. novembrim
O, T, P 12:00 - 18:00; C 12:00 - 20:00; S, Sv 12:00 - 17:00

Projekts veidots Latvijas Mākslas akadēmijas 90. gadu jubilejas programmas ietvaros.