Meklēt
Izvēlne

TIKS ATKLĀTA LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJAS IZSTĀDE “DIPLOMANDU DIENAS 2024”

No 14. jūnija līdz 14. jūlijam Latvijas Mākslas akadēmijas ēkās, Kronvalda bulvārī 4 un Kalpaka bulvārī 13, kā arī citās lokācijās Rīgas centrā, būs skatāmi šī gada Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu diplomdarbi.

Līdzīgi kā citviet pasaulē, Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu izstāde “Diplomandu dienas 2024”, ir kļuvusi par nozīmīgu pilsētas mēroga mākslas notikumu. Jau sesto gadu izstādes mērķis ir iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus ar dažādu akadēmijas specialitāšu absolventu darbiem – no glezniecības un tēlniecības līdz audiovizuālām instalācijām, veicinot dialogu ar plašāku sabiedrību par mākslas un kultūras aktualitātēm. Izstādes ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt vairāk nekā 180 akadēmijas absolventu diplomdarbus, kas piedāvās svaigu un neierobežotu jauno mākslinieku skatījumu uz šodienas pasauli un tās izaicinājumiem.

Zīmīgi, ka šogad akadēmijas vadība ir pilnībā uzticējusi izstādes rīkošanu studentiem. Kā atzīst Latvijas Mākslas akadēmijas prorektore Antra Priede: “Tas ir veids kā mēs nodrošinām studentiem praktisku pieredzi lielu mākslas notikumu organizēšanā. Redzam kā process ir saliedējis studentus un veicinājis sadarbību starp dažādu specialitāšu absolventiem. Studentu pārziņā ir nodots viss organizatoriskais process – sākot ar scenogrāfiju un kuratoriālo darbu un beidzot ar atklāšanas pasākuma rīkošanu un vizuālās identitātes izstrādi”. 

Izstādes pamatekspozīcija būs apskatāma divās Latvijas Mākslas akadēmijas ēkās: Kronvalda bulvārī 4 (kādreizējā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte), kas tagad kļuvusi par pilnvērtīgu Mākslas akadēmijas sastāvdaļu, kā arī vēsturiskajā ēkā Kalpaka bulvārī 13. Konkursa kārtībā absolventi guvuši iespēju arī veidot ekspozīciju Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā PILOT, (Vāgnera iela 3).  Absolventu darbi būs skatāmi arī vairākās neatkarīgās mākslas telpās Rīgā - DOM galerijā (Ģertrūdes iela 115), Galerijā Alma (Tērbatas iela 64), Tallinas ielas kvartālā (Tallinas iela 10-3). 

Izstādi ir kūrējušas maģistra programmas Kuratoru studiju specialitātes četras studentes: Ilze Celmiņa, Elīna Drāke, Iveta Gabaliņa un Agnese Kurzemniece, katedras vadītājas Antras Priedes un producentes Kitijas Vasiļjevas vadībā. Latvijas Mākslas akadēmijas diplomandu izstādes veidotāju komandā ietilpst ne tikai kuratores un paši absolventi, bet arī plaša jauno profesionāļu grupa, kas vairāku mēnešu garumā strādājuši pie šīs vērienīgās absolventu izstādes. 

“Diplomandu dienas 2024” izstāde apmeklētājiem būs atvērta no 14. jūnija līdz 14. jūlijam Kronvalda bulvārī 4 un Kalpaka bulvārī 13 no trešdienas līdz sestdienai plkst. 12.00 līdz 18.00. Izstāde slēgta 21., 22., 23. un 24. jūnijā. Izstāde slēgta pirmdienās, otrdienās un svētdienās.

Izstādes atklāšana 14. jūnijā plkst. 18.00 Kalpaka bulvāra 13 dārzā. Pasākumā būs iespēja baudīt gardus dzērienus no IBA pasaules bārmeņa čempionāta, zelta medeļas ieguvēja un “D.O.M. Bar” pārstāvja - Denisa Smirnova. Pērfomatīvu pārsteigumu mums sagādās, laikmetīgās deju apvienības “SIXTH” dalībnieks - Vladimirs Goršantovs un par mūziku pasākuma laikā, parūpēsies DJ Michael Holland.


“Diplomandu dienu 2024” atbalstītāji: Latvijas Finieris, Valmiermuiža.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana, un iegūtie attēli var tikt ievietoti Latvijas Mākslas akadēmijas mājas lapā vai sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat, ka varat tikt fotografēts un filmēts un Jūsu attēls var tikt ievietots Latvijas Mākslas akadēmijas mājas lapā vai sociālajos tīklos Facebook un Instagram.