Meklēt
Izvēlne

TOP RĪGAS ZIEMASSVĒTKU EGĻU CEĻŠ

Sadarbojoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesoriem un studentiem, tiek realizēts kopīgs projekts - „Ziemassvētku egļu ceļš", lai Rīgas Ziemassvētku noformējumā ienāktu jaunas un oriģinālas idejas.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas studenti ir uzsākuši mākslinieciska noformējuma, dizaina projektu izstrādi Ziemassvētku eglēm pilsētvidē. Astoņas studentu grupas no Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina katedras piedāvās Ziemassvētku egļu rotājumus Rīgas ielām un laukumiem. Konkursa mērķis ir meklēt radošas izpausmes, kuras veicinātu jaunu pilsētvides dizaina nozares personību veidošanos, un popularizēt Rīgu kā pirmās rotātās Ziemassvētku egles dzimteni.

Projekts paredz, ka katra studentu grupa var izstrādāt un piedāvāt vairākus Rīgas Ziemassvētku egļu noformējuma un dizaina risinājumus. Paši oriģinālākie un labākie projekti tiks realizēti, priecējot rīdziniekus un pilsētas viesus Ziemassvētku laikā. LMA Dizaina nodaļas studentu projektu prezentācijas, iztēles un ideju izklāsti notiks Latvijas Mākslas akadēmijā š.g. 5. oktobrī plkst.15.00. Projekta organizatori cer, ka konkursa rezultāts būs jaunu tradīciju veidojošs pasākumu kopums, kurš papildina un attīsta Rīgas - 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas - tēlu.

Papildus informācija: Jānis Gailītis, LMA Dizaina nodaļas projektu vadītājs, tālr. 28846483, Elīna Dambekalne, Rīgas domes IKSD Kultūras pārvaldes projektu koordinatore, tālr. 67105398, 29392620, e-pasts: