Meklēt
Izvēlne

Totaldobže aicina uz prezentāciju ciklu KOMPASS

No 2013. gada 24. aprīļa līdz 29. maijam katru trešdienu plkst. 19.00 (izņemot 1. maiju) Totaldobže mākslas centrā norisināsies prezentāciju pasākumu sērija KOMPASS.

Totaldobže mākslas centrs uzsāk sezonu ar KOMPASA prezentācijām, piedāvājot auditorijai iepazīties ar 12 mākslinieku radošo darbību, kuri šoreiz pārstāv scenogrāfiju, jauno mediju un performanču mākslu. Sākot no 24. aprīļa, katru trešdienu (izņemot 1. maiju) notiks prezentāciju vakari, kuros mākslinieki stāstīs par to, pie kā pašlaik strādā. KOMPASA prezentāciju pasākumi ir lieliska iespēja iepazīties gan ar jaunumiem mākslā no pirmavota, gan skatīt jaunās kultūras radošo procesu šķērsgriezumā. KOMPASA prezentāciju pasākumi ir sadalīti 2 ciklos – pavasara un rudens. Pirms katra cikla tiek uzaicināti 4 atšķirīgu nozaru profesionāļi, kuri iesaka tos šo nozaru pārstāvjus, kuri pašlaik strādā pie jauniem projektiem vai par kuriem būtu vērts uzzināt.

Šoreiz Totaldobže mākslas centrs būt par KOMPASA pavasara cikla ekspertiem ir uzaicinājis:
1. Sandru Jogevu, kura ir ieteikusi uzaicināt performanču māksliniekus no Igaunijas
2. Rasu Šmiti, kura ir ieteikusi jauno mediju māksliniekus no Latvijas
3. Andri Freibergu – scenogrāfus
4. Aigaru Bikši – izstāžu kuratorus (diemžēl pieciem no sešiem ieteiktajiem kuratoriem nebija iespējams piedalīties KOMPASĀ, tādēļ mēs aicināsim kuratorus atkal rudenī)

Katra cikla noslēgumā notiek pasākums, kurā apmeklētājiem ir iespēja izvēlēties, kuram vienam no četriem (no katras nozares pa vienam) KOMPASA dalībniekiem tiks piešķirta KOMPASA stipendija. Stipendiju veido visi ienākumi no, uz noslēguma pasākumu pārdotajām, biļetēm kā arī piesaistītais sponsorējums. Katrs KOMPASA dalībnieks tiek aicināts apstiprināt savu vēlēšanos piedalīties noslēguma pasākumā, savukārt organizatori izvēlas vienu no katras nozares un uzaicina tos noslēguma pasākumā prezentēt vienu no savām iecerēto mākslas darbu idejām auditorijai, kura pēc tam balso par viņuprāt vērtīgāko.

Pirmajā prezentācijā 24. aprīlī par savu radošo darbību stāstīs performanču mākslinieki Sandra Jogeva un Erki Kasemets. Tā kā nepiedalīsies izstāžu kuratori, igauņi performanču mākslinieki pēc prezentācijām arī demonstrēs katrs vienu no savām performancēm. Noslēguma pasākuma dalībnieki tiks paziņoti vēlāk.

Ieeja vienā prezentācijas pasākumā – Ls 2 vai 5 Dobžiki, abonements uz visiem 5 pasākumiem – Ls 5.

Projekts nebūtu iespējams bez Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalsta.

Vairāk informācijas par 24. aprīļa māksliniekiem:
Erki Kasemets – http://www.culturebase.net/artist.php?232
Sandru Jogevu – http://sandrajogeva.artcontainer.ee/

Totaldobže mākslas centrs
Topošā Multifunkcionālā koncertzāle
Ūnijas iela 8 k2, VEF teritorijā, Rīgā
www.totaldobze.com