Meklēt
Izvēlne

Trešā DIZAINA PASTAIGA veltīta interjera dizainam

2015. gada 13. un 14.martā norisināsies INTERJERA DIZAINA PASTAIGAS, kuru ietvaros ikviens aicināts ielūkoties 13 atšķirīgos publisko un privāto telpu interjeros Rīgas pilsētvidē. Apmeklētāji norādītajos laikos varēs apskatīt un ar interjera dizaina autoru stāstījuma palīdzību izprast katras telpas interjera koncepcijas un projekta tapšanas procesu. 

Interjera dizains ir būtiska dizaina joma, kas veido vidi, tādējādi ietekmējot ikvienu: labs sabiedrisko telpu interjers rada pozitīvu klientu attieksmi, atvieglo pakalpojumu sniegšanu un veicina darba produktivitāti. Tāpēc ikvienam no mums ir tiesības uz kvalitatīvu sabiedrisko telpu interjeru.

Kādēļ pastaigā iekļautie telpu interjeri ir tieši šādi, kādi ir bijuši to izveides priekšnosacījumi, uzdevumi un mērķi? Atbildes uz šiem jautājumiem varēsiet iegūt interjera dizaina pastaigu laikā, gan apskatot interjerus, gan tiekoties ar to autoriem. „INTERJERA DIZAINA PASTAIGA ir unikāla iespēja ielūkoties 13 dažādos interjeros un dzirdēt to autoru stāstījumus par projektu tapšanas procesu. Kāds izskatās interjera projekts, kādi ir bijuši dizaineru apsvērumi, izvēloties mēbeles, krāsojumu, apdares materiālus? Atbildes uz šiem jautājumiem saņemsiet 13. un 14. martā,” uzsver pastaigas kuratore Ingūna Elere.

DIZAINA PASTAIGAS ir nekomerciāls pasākums, kas norisinās Latvijas laikmetīgā dizaina ekspozīciju un notikumu cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA ietvaros. Pastaigu mērķis ir iepazīstināt ikvienu interesentu ar Latvijas dizaina produktu un pakalpojumu izstrādes procesu grafikas, produktu, interjera un ēdienu dizainā. Veiksmīgi aizvadīti jau 2 pasākumi no DIZAINA PASTAIGU cikla. Kopējais PRODUKTU un GRAFIKAS dizaina pastaigu apmeklētāju skaits pārsniedzis 1000 cilvēku. Sadarbojoties ar LMT, tika īstenots unikāls projekts PRODUKTU PASTAIGAS translēšanai tiešraidē, kuru izmantojuši vairāk nekā 6 000 unikālo skatītāju.

INTERJERA DIZAINA PASTAIGAS atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

INTERJERA DIZAINA PASTAIGU dalībnieki:

LIELVĀRDS
Kompetences centrs
Baznīcas 20/22
Interjers: Mārtiņš Pīlēns, 1plus1.lv
2014

NELLE ULLA
Šokolādes boutique
Audēju 1
Interjers: Santa Meikulāne, lolot design
2014

MODERNISTS
Arhitektūras, dizaina un populārās kultūras žurnāla izdevniecība un veikals
Ģertrūdes 62
Interjers: Mārtiņš Pīlēns, 1plus1.lv
2014

MADAM BONBON
Dāmu modes apavu salons
Alberta 1-7A
Interjers: Mareks Birznieks, mareksbirznieks.com
2013

IBAR
Zīmola Apple produkcijas veikals  - bārs
Blaumaņa 12
Interjers: Anna Butele, anvil.lv
2015

VIDEA
Apdares materiālu salons
Brīvības gatve 211
Interjers: Zane Tetere, opened.lv
2014

XCELSIOR
Dizaina telpa salons
Raņķa dambis 1
Interjers: Xcelsior, xcelsior.lv
2014

ZTOWERS
Paraugapartamenti
Daugavgrīvas 9, 9A
Interjers: Xcelsior, xcelsior.lv
2015

KOKTEIĻU BĀRS XIII
Strēlnieku 1A
Interjers: Sintija Vaivode, Madara Vēza, arhitekte.lv
2014

OGILVY PR LATVIA
Sabiedrisko attiecību aģentūras biroja interjers
Stabu 10, 7 stāvs
Interjers: Gunta Lapiņa
2015

RĪGAS VIĻŅI
Izdevniecība
Kaļķu 15
Interjers: Zane Tetere, opened.lv
2011

ABLV
Hipotekārās kreditēšanas nodaļa
Elizabetes 21A
Interjers: Ingūna Elere, Holgers Elers, h2e.lv
2014

ELIZABETES PARKA NAMS
Art Deco kāpņu restaurācija
Elizabetes 21A
Interjers: Reinis Liepiņš, sudraba-arhitektura.lv
2013

DIZAINA PASTAIGAS notiek astoņas dienas februārī un martā, kad interesentiem tiek piedāvāts doties vienā no četru veidu dizaina pastaigām − GRAFIKAS, INTERJERA, PRODUKTU UN ĒDIENA dizainā, lai tuvāk redzētu, izprastu un saprastu dizaina tapšanas procesu un galarezultātu. Pastaigas pieturas punkti ir dažādi − tādi, kuri ikdienā apmeklētājam ir pieejami, un tādi, kuri ikdienā nav pieejami plašākai sabiedrības daļai.

DIZAINA PASTAIGU datumi:
INTERJERA 13.-14.03.
ĒDIENA 27.-28.03.


Katrai DIZAINA PASTAIGAI ir izstrādāta karte, kura drukātā veidā ir pieejama DIZAINA MANIFESTĀCIJAS ekspozīciju un notikumu vietās un elektroniskā veidā apskatāma un lejuplādējama www.dizainamanifestacija.lv.

Dizaina ekspozīciju cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA autoru grupa ir starpdisciplināra komanda: dizaina biroja H2E radītāji / vadošie dizaineri un Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa.


Interjera dizaina pastaigas programma un karte lejupielādējama (PDF fails):