Meklēt
Izvēlne

Turpinās LMA un ASV vēstniecības Latvijā sadarbība

2014. gada jūlijā Latvijas Mākslas akadēmija un Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecība Latvijā aizsāka jaunu tradīciju – galerijas izveidi. Sadarbības projekta ietvaros vēstniecības telpās tiks regulāri veidotas akadēmijas pedagogu un studentu izstādes. Šis notikums atzīmē Rīgas - Eiropas galvaspilsētas 2014 statusu.

Pašlaik ASV vēstniecībā aplūkojama jau otrā izstāde - Vizuālās komunikācijas apakšnozares studenta Valtera Mednieka darbi. Viņš kā mākslas mediju izvēlējies fotogrāfiju un regulāri piedalās starptautiskos fotogrāfijai veltītos pasākumos.

Valters komentē savu darbu formu un saturu, izceļot nošķīrumu ekspozīcijā starp krāsu un melnbalto fotogrāfiju gan formāli, gan saturiski. Izstādē aplūkojamas ilgstošā periodā, pastaigu laikā, tapušas krāsu fotogrāfijas, kuras metaforiski raksturojamas kā ceļš no viena punkta telpā uz citu. Ikdienišķajai industriālajai videi fotogrāfijā un Valtera uztverē piešķirta īpaša nozīme. Tās sevišķums veidojies personīgi īpašā laika un ārējo faktoru – laikapstākļu dēļ.

Melnbaltajās fotogrāfijās Valters panācis pretējo – vide un atmosfēra pieklusinātas, to nozīmība samazināta, un uzmanības centrā ir forma, konstrukcija, ģeometrizācija, gaismēna, kas piešķir papildu nozīmi un vērtību virsmai, plāniem un tekstūrām.

Iepriekš vēstniecības telpās bija aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova izstāde (klikšķināt šeit), kurā eksponētas Parīzē (Francija), Burano (Itālija) un Ņujorkā (ASV) tapušas lielformāta gleznas.

Izstāžu kuratore ir Inese Bauģe.Attēls: ASV vēstniecības Latvijā arhīvs