Meklēt
Izvēlne

Uz Kuldīgas lielajiem ekrāniem atgriežas Dizaina filmu festivāls 2014

2014. gada 1. un 2. augustā otro gadu pēc kārtas Kuldīgā norisināsies Dizaina filmu festivāls, kura programmā būs iekļautas arī „Pecha Kucha” prezentācijas un citi ar dizaina un mākslas nozarēm saistīti notikumi. Festivālā, kura sadarbības partneru vidū ir arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa, būs skatāmas pasaulē atzītas modei, gleznošanai, fotogrāfijai, arhitektūrai un dizainam veltītas dokumentālās filmas.

Dizaina filmu festivāls, kura idejas autori un kuratori ir Singapūras dizaina studija „Anonymus”, radies 2010. gadā ar sākotnējo ievirzi tikai uz dizainu, taču šobrīd pievēršas arī pilsētu problēmām un dažādiem sociāliem fenomeniem. Dažkārt pasākuma programmu papildina tematiskas konferences, radošās darbnīcas un atvērto durvju dienas arhitektūras un dizaina studijās. Festivāls Singapūrā norisinās katru gadu, bet, uzņemot starptautisku vērienu, ceļojis uz dažādām pasaules pilsētām: Portlendu, Berlīni, Taipeju, Kaohsiungu un Bangkoku.

Šogad kā festivāla programmas pirmā filma tiek izziņota režisora Zaharija Hainzerlinga stāsts „Skaistule un bokseris” (Cutie and the Boxer, 2013) par Ušio Šinoharu, kas ar savu izteikti ezotērisko stilu ir viens no vadošajiem, taču gluži nenovērtēts alternatīvais mākslinieks Japānā un Ņujorkā. Ilgus gadus viņa sieva Noriko ir bijusi uzticams pavadonis savdabīgajam vīram. Filma atsedz šī īpašā mākslinieku pāra attiecības, kamēr Ušio cenšas beidzot iegūt komerciālus panākumus, bet Noriko uzsāk savus mākslinieciskos meklējumus.

Filma ir spējusi iemūžināt intīmu, skaistu divu mākslinieku portretējumu sarežģītās ikdienas attiecībās. „Skaistule un bokseris” ir nominēta Oskara godalgai kā labākā dokumentālā filma, ieguvusi Londonas filmu festivāla Grīrsona apbalvojumu un Sandensas filmu festivāla balvu par labāko režiju.

Filmas tiks demonstrētas Kuldīgas Kultūras centra kinozālē, bet brīvdabas seansi norisināsies Pils parka kinoteātrī „Goldingen Knight Cinema”.

Festivālu rīko Kuldīgas Mākslinieku rezidence sadarbībā ar Singapūras dizaina studiju „Anonymus”, Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu, kinoteātri „Kino Bize”, „Goldingen Knight Cinema”, „Pecha Kucha Riga”. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde un Kuldīgas novada pašvaldība.

Dizaina filmu festivāla jaunumiem un precīzākai programmai sekojiet Dizaina filmu festivāla Facebook lapā (klikšķiniet šeit) un kinoteātra „Kino Bize” lapā (klikšķiniet šeit)