Meklēt
Izvēlne

Vācijas pētniecības diena Rīgā

2013. gada 22. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 17.00 Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) sadarbībā ar portālu www.research-in-germany.de un Latvijas Zinātņu akadēmiju (LZA) ielūdz visus interesentus apmeklēt „Vācijas pētniecības dienu”, kas norisināsies Latvijas Zinātņu akadēmijā. 

„Vācijas pētniecības diena” būs noderīga tiem, kuri plāno veikt zinātnisko pētniecību Vācijā, uzsākt doktorantūras studijas kādā no Vācijas universitātēm vai meklē sadarbības partnerus kādā Vācijas zinātnes un pētniecības institūtā.

Šajā dienā būs iespēja tikties ar pārstāvjiem no augsta līmeņa Vācijas zinātnes un pētniecības iestādēm un pētniecības atbalsta organizācijām. Pasākumā piedalīsies arī Vācijas pētniecības biedrība „Deutsche Forschungsgemeinschaft” (DFG), organizācijas „Max-Planck-Gesellschaft” (MPG), „Leibniz-Gemeinschaft” (LG) un „Alexander von Humboldt-Stiftung” (AvH), kuri sniegs ieskatu par zinātnes un pētniecības nozari Vācijā. Pārstāvēti tiks arī Vācijas-Baltijas Augstskolu birojs (BDHK) un Mēklenburgas-Priekšpomerānijas Augstskolu kontaktbirojs (KHMV).

Atsevišķās prezentācijās (angļu/vācu valodās) varēs gūt pārskatu par dažādām šo organizāciju piedāvātām pētniecības programmām, stipendijām un atbalsta iespējām. Pēc prezentācijām būs iespēja individuālām sarunām pie informācijas galdiņiem.

Vācija ir pievilcīga studiju un pētniecības vieta jauniem cilvēkiem no visas pasaules. Aptuveni 370 universitātēs, augstskolās un akadēmijās Vācijā studē ap 240.000 ārzemnieku. Bez tam Vācijas augstskolās darbojas aptuveni 25.000 ārzemju zinātnieku un papildus 23.000 saņem Vācijas organizāciju atbalstu.

Eiropas valstu vidū Vācija ieņem pirmo vietu patentu pieteikumu ziņā. No līdzšinējiem 80 Nobela prēmijas laureātiem no Vācijas 68 ir saņēmuši balvu par nopelniem dabas zinātņu jomā.

DFG organizē Vācijas ekselences iniciatīvu, lai atbalstītu īpaši kvalitatīvu pētniecību Vācijas augstskolās. Līdz 2017. gadam neatkarīgas ekspertu žūrijas izvēlētas augstskolas saņems atbalstu 2,7 miljardus eiro apmērā jaunu pētniecības struktūru un starpdisciplināras un starptautiskas sadarbības veicināšanai.

Latvijas Zinātņu akadēmija
Akadēmijas laukums 1, Rīga