Meklēt
Izvēlne

Vankūverā atklāta Olgas Šilovas un Gļeba Panteļejeva izstāde „Shapes of Riga”

2015. gada 19. maijā Kanādā, Vankūverā, Vinzora (Winsor) galerijā atklāta Olgas Šilovas un Gļeba Panteļejeva izstāde „Shapes of Riga”, kas ir Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē programmas daļa. Izstādes iniciators – Latvijas vēstnieks Kanādā Juris Audariņš, atbalstītāji - Latvijas Ārlietu ministrija, Latvijas goda konsuls Britu Kolumbijā Ēriks Savičs, Jūrmalas pilsētas  dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Izstāde „Shapes of Riga” sastāv no divām daļām. Vienu izstādes daļu veido Olgas Šilovas 11 inscenētas fotogrāfijas un 11 bronzas skulptūras, kurās attēlotas pasaulē slavenas un visiem labi zināmas sievietes. Tomēr ekspozīcijas galvenais tēls, kuru no pavisam negaidīta rakursa piedāvā ieraudzīt māksliniece, ir Rīga. Veidojot falsificēto fotoreportāžu par slavenību vizītēm Latvijas galvaspilsētā, māksliniece panāk jaunu Rīgas pilsētas redzējumu, liekot skatītājam izjust realitātes nobīdi un saskatīt Rīgas ielās un skvēros gabaliņu no Amerikas, Krievijas, Japānas, Francijas, Anglijas vai Indijas.

Konceptuālais un pētnieciskais projekts tapis 2011. gadā - laikā, kad Rīga gatavojās kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu, un skatiens uz sevi no malas  ir viens no tā motīviem un svarīgākiem koncepcijas aspektiem.

Otrajā izstādes daļā eksponēti Gļeba Panteļejeva 11 atsevišķi darbi, kuriem  katram piemīt savs patstāvīgs vēstījums, kaut viņus vieno kopēja mākslas valoda un izkopts autora rokraksts. Lidojums, gravitācijas pārvarēšana, garīgā un materiālā attiecības ir tēmas, kas visvairāk interesē Gļebu Panteļejevu. Visi darbi izpildīti cietos, noturīgos materiālos (bronza, alumīnijs, koks, nerūsējošs tērauds).

Izstāde Vinzora galerijā ne tikai iepazīstina Vankūveras sabiedrību ar Latvijas mūsdienu tēlniecības pārstāvjiem, bet paver arī jaunas iespējas abiem māksliniekiem paplašināt savas darbības ģeogrāfiju.

Informācija par izstādi pieejama Latvijas vēstniecības Kanādā mājas lapā (klikšķināt šeit)