Meklēt
Izvēlne

Vides mākslas studenti un pedagogi strādā pie Rūjienas pilsētvides attīstības vīzijām

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares studenti un pasniedzēji 2013./2014. studiju gada vasaras prakses ietvaros turpina sadarbības kopprojektu ar Rūjienas novada pašvaldību, strādājot pie pilsētvides attīstības vīzijām.

Šis jau ir otrais etaps abpusējā sadarbībā. Šoreiz studentu uzdevums bija degradētā teritorija pie Rūjienas autoostas un aktīvās atpūtas risinājumi pilsētas Tērneja parkam. Studentu piedāvātās idejas tika veidotas saskaņā ar pašvaldības nākotnes plāniem pilsētas zaļās zonas veidošanā.

Rūjienu vairāk atpazīst kā pilsētu Latvijas ziemeļos pēc garšīgā Rūjienas saldējuma, taču paši rūjienieši savu zaļo pilsētu vairāk saista ar mākslu. Daudzi Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki ir dzimuši Rūjienā, te ir vairākas mākslinieku darbnīcas, mākslas skola un lepnums ir tēlnieka Kārļa Zemdegas veidotie pieminekļi – Tālavas taurētājs un Sējējs. Arī vēsturiskā koka apbūve, Bērtuļa baznīca un muzeja krātuve ir Rūjienas simboli, kas vilina pilsētas viesus.

Šīs vasaras projekts noslēdzās ar izstādi Rūjienas Kultūras namā un šobrīd ir pieejams arī publiskai apskatei.

Studenti: Antra Dobule, Lāsma Bringina, Jeļena Linde, Lāsma Kondrāte, Karina Kašina, Ēvija Kraukle un Inga Insberga.

Pasniedzēji: asoc. prof. Juris Krūmiņš un asoc. prof. Oļegs Tillbergs.