Meklēt
Izvēlne

Vinetas Grozas personālizstāde "Klasiskais stikls" Somijā

No 2013. gada 5. aprīļa līdz 2. jūnijam Somijas Stikla mākslas muzejā, Riihimaki, ir skatāma stikla mākslinieces un Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas apakšnozares vadītājas asoc. prof. Vinetas Grozas personālizstāde „Klasiskais stikls”.

Vineta Groza bakalaura un mākslas maģistra grādu ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā, kur šobrīd turpina studijas doktorantūrā. 1997. gadā stažējusies Prāgas Dekoratīvi lietišķās mākslas skolā profesora Vladimira Kopecka darbnīcā. Izstādēs piedalās kopš 1993. gada. Māksliniece strādā stikla mākslas studijās „GlassRemiss” Lietuvā un „Dunovglass” Latvijā.

Izstāde „Klasiskais stikls” apliecina mākslinieces formas izjūtu, plastiskumu un nesamākslotību stikla materiāla izpratnē. Darbos viegli atpazīstamas vispārinātas dabas formas, akcentējot līniju plūdumu, formu lakonismu un viengabalainību. Izvēlētais kolorīts – sarkanie vertikālie akcenti un transparentās, homogēnās figūras veido trauksmainu iekšējo kompozicionālo dialogu ar horizontālajām, lēzenajām, monohromajām plaknēm.

Izplaukuši ziedi virs gariem, caurspīdīgiem stublājiem, rasas pilieni un ūdens tērces cilvēku siluetos, luminiscējošas, kam pārvilcies kristāliski dzidrs burbulis, putnu klaigas un cilvēku ilgas – viss mirklī sastindzis spožā, krāsaini stiklainā mozaīkā.

Izstādē „Klasiskais stikls” eksponētie darbi izgatavoti stikla dizaina studijā „Ajeto” Čehijā, sadarbībā ar stikla mākslinieku Petru Novotniju.

Par savas mākslinieciskās darbības pamatprincipiem Vineta Groza saka:
„Dabai manā daiļradē un arī dzīvē ir nenovērtējami liela nozīme. Tā ir labākais skolotājs un padomdevējs. Mani interesē dabas formas, tās sniedz iedvesmu, un tās, gan tiešā, gan stilizētā veidā, izmantoju savā radošajā procesā. Mani vienmēr fascinējušas stikla īpašības - plastiskums, krāsainība un caurspīdīgums, spēles sajūta un dažādība. Radošā procesā daudz nosaka vēlmes, iegribas, mirkļa iedomas un emocijas. Katram cilvēkam ir savs siluets, sava faktūra. Manu domu nospiedumi stiklā ir faktūras un silueti, kas nes manu identitāti pasaulē.”

Darba laiks:
Otrdiena – svētdiena: 10.00 – 18.00
Pirmdiena: slēgts

Suomen lasimuseo (The Finnish Glass Museum)
Tehtaankatu 23
11910 Riihimäki

www.suomenlasimuseo.fi
www.finnishglassmuseum.fi