Meklēt
Izvēlne

VI.P. PLENĒRA IZSTĀDE

VI.P. PLENĒRA IZSTĀDE no 15. - 30. septembrim aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izstāžu telpā Garāža Nr.5.

9. un 10. augustā Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās „Vecjaužos" norisinājās VI.P. PLENĒRS (plenērs Vilhelmam Purvītim). Tā ietvaros radītie darbi veido izstādi, kas ar nosaukumu VI.P. PLENĒRA IZSTĀDE no 15. - 30. septembrim aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) izstāžu telpā Garāža Nr.5.

18 jaunie mākslinieki, kas pārstāv dažādas LMA nodaļas un kursus, ar atšķirīgiem mākslinieciskajiem līdzekļiem ir atveidojuši plenēra laikā gūtos iespaidus no „Vecjaužiem" un to apkārtnes. Tādā veidā studenti pievērš iespējamo sponsoru uzmanību Latvijas kultūras mantojumam - gleznotāja un LMA dibinātāja Vilhelma Purvīša dzimtajām mājām.
Pašlaik „Vecjauži" ir holandietes Margriet Lestraden īpašums. Mājas daļēji atjaunotas, tomēr vajadzīgi papildus līdzekļi to restaurācijai un jaunu ēku būvei.
„Vecjaužu" nākotne ir atkarīga ne tikai no sponsoriem, bet arī cilvēku ieinteresētības - LMA studentu iniciatīva pierāda, ka šai vietai ir plašas iespējas attīstīties par kultūras centru, kas atvērts visa veida radošajām izpausmēm.

Plašāka informācija par Vilhelmu Purvīti un viņa dzimtajām mājām:
http://www.purvitishouse.com/

Izstādes kuratore
Ausma Šmite

Bankas konts ziedojumiem:
HANSA Banka: LV96HABA0551018616469
Swift: HABALV22
Reģ.nr.: 40008120773