Meklēt
Izvēlne

Vizītes ietvaros ASV Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš apmeklē Vašingtonu

Turpinot vizīti ASV, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs un prorektors prof. Kristaps Zariņš apmeklē Vašingtonu. ASV galvaspilsētā jau noritējusi tikšanās ar Latvijas vēstnieku ASV Andri Razānu, un puses vienojušās par turpmāku sadarbību kultūras jomā. Tuvākās ieceres plānots īstenot jau 2014. gadā, kad, atzīmējot Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, paredzēts rīkot izstādi Vašingtonā.

Līdzīgi kā nesen Ņujorkā, kur oktobra nogalē galerijā „onetwentyeight” tika atklāta Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa izstāde „Let’s Talk About Painting”, arī Vašingtonā abi mākslinieki veltīja brīdi laika radošajam procesam, kas dokumentēts fotogrāfijās. Šoreiz plenērā tapa divi individuāli, gleznieciski skatieni uz Balto namu. Kā tas pavisam nesen piedzīvots Ņujorkā, arī Vašingtonā mākslinieku plenērs piesaistīja neviltotu apkārtējo interesi – šoreiz gleznu tapšanas process ieinteresēja un iepriecināja gan garāmgājējus pilsētas ielās, gan Baltā nama darbiniekus.

ASV apmeklējuma noslēdzošajā daļā mākslinieki atgriezīsies Ņujorkā, kur tuvākajās dienās ieplānotas vairākas nozīmīgas tikšanās un pasākumi. Lai pārrunātu sadarbības iespējas ar Latvijas Mākslas akadēmiju, noritēs tikšanās ar Ņujorkas Tehnoloģiju institūta (New York Institute of Technology) vadību. Tāpat Latvijas Mākslas akadēmijas rektors un prorektors apmeklēs Hantera koledžu (Hunter College), un galerijā „onetwentyeight” norisināsies interesentu tikšanās ar māksliniekiem un diskusija par glezniecību.

Kā iepriekš vēstīts, vēl līdz š.g. 6. novembrim galerijā „onetwentyeight” skatāma Alekseja Naumova un Kristapa Zariņa izstāde „Let’s Talk About Painting” – ekspozīcija, kurā redzami gan iepriekš tapuši darbi, gan gleznas, kas radītas uz vietas Ņujorkā mākslinieku viesošanās laikā ASV. Izstāde ir daļa no izglītojoša eksperimentālā projekta „Sharing Experience”, kas īstenots pateicoties galerijas „onetwentyeight” vadītājas Kazuko Mijamoto (Kazuko Miyamoto) aicinājumam un kuratores Marinas Goldenas iesaistei. Projekta ietvaros šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijā ir skatāma amerikāņu mākslinieka un Ņujorkas Modernās mākslas muzeja (MoMA) lektora Gordona Sasaki (Gordon Sasaki) personālizstāde „Virsmas spriegums”.

Mākslinieku vizīte ASV un izstādes norise Ņujorkā iespējama, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda, Latvijas vēstniecības ASV, Latvijas Mākslas akadēmijas un LMA Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta atbalstam. Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš īpaši pateicas Latvijas vēstniecībai ASV, kas sniegusi nozīmīgu atbalstu arī mākslinieku radošajā darbā Vašingtonā.