Meklēt
Izvēlne

Ziemeļu Ministru padomes birojā apskatāma jauno dizaineru darbu ekspozīcija "React!"

No š.g. 12. marta līdz 12. aprīlim Ziemeļu Ministru padomes birojā ir aplūkojama jauno dizaineru darbu ekspozīcija, ar kuru Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa šī gada februārī bija pārstāvēta Stokholmas mēbeļu gadatirgus jauno dizaineru izstādē „Greenhouse”. Stokholmas mēbeļu gadatirgus ir lielākā mēbeļu mese Skandināvijā, un Mākslas akadēmija tajā piedalījās jau septīto reizi. Dizaina nodaļas radītā ekspozīcija „React!” atklāja, kā Latvijas jaunie dizaineri jūt savu piederību tradicionālajai amatniecībai, kādu redz etnogrāfiju un tautas identitāti mūsdienu kontekstā.

Pēc atzinīgi vērtētās dalības Stokholmas mēbeļu mesē autori vēlas ar paveikto iepazīstināt arī interesentus Latvijā. Atzīmējot izstādes atklāšanu Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes birojā š.g. 15. martā notika saruna par dizainu, amatniecību un mūsdienu etnogrāfiju. Neformālajā sarunā tika pārrunāti ar dizainu, amatniecību, roku darbu un mūsdienu latviskumu saistīti jautājumi. Vakara gaitā tika atklāta izstāde „React!” un bija iespēja ieklausīties pašu dizaineru stāstos un piezīmēs par Stokholmā piedzīvoto.

Izstādē aplūkojami sekojošu jauno dizaineru darbi: Jekaterina Stakle, Gita Deksne, Indra Merca, Laura Danilāne, Baiba Linga-Berziņa, Ints Neiberts, Agnese Pundiņa, Liene Podiņa.

Izstāde notiek radošās darbības nedēļas "Radi!" ietvaros.


Izstādes un sarunas norises vieta:
Ziemeļu ministru padomes birojs
Berga bazārs, Marijas iela 13/3, Rīga

Ieeja bez maksas

Pasākumu organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Rīgā.

Sīkāka informācija:
Liene Jākobsone
Tel.: +371 29396551

www.designlv.lv/react
www.designlv.lv
www.norden.lv