Meklēt
Izvēlne

Zvērs un viņa cilvēks

Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares studentu un absolventu darbu izstāde "Zvērs un viņa cilvēks" apskatāma Turicjas vēstniecībā, Andreja Pumpura iela 2, no 10. līdz 28. februārim.

Cilvēka un dzīvnieka savstarpējās attiecības pētītas vairākās kultūrās, meklējot atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar šo abu būtņu mijiedarbību, spēku samēru, līdzībām. Zvēra maigums un cilvēka zvērīgums ir viena no tām tēmām, kas aktualitāti saglabās vienmēr ne tikai mākslas laukā. Mūžīgais jautājums par cilvēka un zvēra distances attālumu, savstarpējo attiecību nozīmi, to iekšējo dinamiku dzīvniekā un cilvēkā ir arī izstādes „Zvērs un viņa cilvēks" tēma.

Izstādē piedalās desmit jaunas tekstilmākslinieces, kuras vieno interese par cilvēka un zvēra savstarpējām attiecībām, to izpausmēm, gradāciju un zināmā mērā meklē atbildes arī uz jautājumu par katras pašas iekšējo dzīvnieku. Mulsinošās nenoskaidrotās attiecības, kas saista cilvēku un dzīvnieku ir intīms un grūti atbildams jautājums ikvienam, dažubrīd kutelīgas situācijas un novērojumi raisa cilvēkā vai nu vēl lielāku distancētību vai, tieši pretēji, padziļinātu interesi par šo attiecību trauslo robežu. Vai saprotoša attieksme pret savu iekšējo dzīvnieku to pieklusina, vai tas maz būtu jādara, iespējams tieši šī dzīvnieka iekšējā brīvība un vitalitāte ir mērķis uz ko tiekties? Vai cilvēkam ir vai nav jāturas pa gabalu no sava iekšējā zvēra?

Jauno mākslinieču atbilžu meklējumi transformēti dažādās vizuālās kompozīcijās, tekstila tehnikās realizētās idejās, kas aptver dažādus tehnoloģiskus risinājumus, tai skatā inovatīvus soļus šķiedras mākslā.
Izstādē piedalās: Jekaterina Alksne, Irēna Andrejeva, Asnate Blankveina, Diāna Janušone, Viola Karule, Līva Liniņa, Inga Priedīte, Arta Skuja, Baiba Šauriņa, Elīna Vojevoda.
Izstāde tapusi sadarbībā ar Turcijas vēstniecību.

Tuvāks info:
Irēna Andrejeva Inga Priedīte
263499178 22112954
priedī