Meklēt
Izvēlne

Academy of Fine Arts Vienna

www.akbild.ac.at

Studenti iesaka

Pilsētvide:
Cenšoties rast atbildi uz jautājumu, kas padara Vīni par pasaulē labāko pilsētu, kur dzīvot, tā viennozīmīgi nav rodama celtnēs un to fasādēs (kas ir visnotaļ elegantas), bet gan procesos, kuri norisinās publiskajā telpā, un idejās, kuras paslēptas zem vārda ”kultūra”.

Muzeju kvartāls Vīnē, kas tika atklāts 2001. gadā, aptver 60 000 m2 lielu platību, iekļaujot arhitektūras kvartālu, bibliotēkas, performanču nodaļu, modernās mākslas muzeju, Leopolda muzeju un vairākus citus nelielus muzejus. Vasarā katru nedēļu tajā notiek koncerti, izstāžu atklāšanas, radošās darbnīcas. Ziemā tiek uzbūvētas sešas siltumnīcveida nojumes, kurās iespējams malkot karstvīnu, klausīties dzejas lasījumus vai dzīvās mūzikas priekšnesumus.

Pilsēta šķiet ļoti mierīga un pat klusa, bet, ja ir vēlme apmeklēt kādu kultūras pasākumu, tad pat grūti izvēlēties! Šeit ir arī ap 15 kinoteātriem, un katram ir savs atlases “stils”. Vēl neaizmirstama pieredze ir Musikverein koncertzāle, kur iespējams dzirdēt visus pasaules labākos klasiskās mūzikas pārstāvjus! Vīne bez mūzikas noteikti nav iedomājama.

Valoda:
Vīnes mākslas akadēmija jebkuram studentam piedāvā vācu valodas kursus bez maksas, tikai jāizvēlas savs līmenis un jāiet uz kursiem.

Sadzīve:
Transports - metro, tramvaji, autobusi. Veloceliņi ir visur, pārvietoties ir droši.

Vidēji istabas īre Vīnē maksā no 350 - 550 eiro / mēnesī.

Neatņemama Vīnes sastāvdaļa ir kafejnīcas, kas noteikti ir daļa Vīnes kultūras, tā vien šķiet, ka visi tur pavada laiku. Vīnē nav stress, nav steigas, brīžiem šķiet, ka laiks ir apstājies, to tik tiešām var vienkārši baudīt, kultūra ir uz katra stūra.

Augstskola:
Jau no pirmā brīža, ieejot akadēmijā, pārņem sajūta, ka gribētos tur pavadīt visu dzīvi. Tur ir tāda patīkama aura. Tā ir viena no vecākajām Eiropas akadēmijām, ja ne vecākā, celta 1692. gadā, kur mācījušies daudzi slaveni mākslinieki kā, piemēram, Egons Šīle. Attieksme pret internacionālajiem studentiem ir ļoti, ļoti laba!

Kopumā studiju process ir brīvs, katrs izvēlas priekšmetus, ko vēlas, un tad iet uz lekcijām vai darbnīcām. Varētu teikt, ka akadēmija ir diezgan konceptuāla, bet katrs var darīt, ko vēlas, nekādi akadēmiski standarti netiek uzspiesti.

Akadēmijai ir vairākas mājas pa visu pilsētu. Galvenā ēka atrodas Schillerplatz, kur studē arī arhitekti. Skulptoriem ir atsevišķa māja Donavas kanāla otrā pusē ar lielām studijām un pagalmu, kur veidot skulptūras, un scenogrāfiem ir Semperdepot 5 min. attālumā no Schillera. Akadēmijā studē ap 1300 studentiem.

Studenti komentē

Katrīna Čemme, Grafika, 2014/2015
“Ja man būtu iespēja, gribētu studēt šajā akadēmijā ilgāk, bet diemžēl viņiem nav maģistrs mākslā. Es varu teikt tikai visu to labāko par Vīni kā pilsētu, kas iemieso kultūru un Vīnes akadēmiju, kā brīnišķīgu vidi, kurā studēt mākslu. Šajos 8 mēnešos Vīnē esmu daudz ko iemācījusies. Manuprāt, komunikācija un patstāvība ir svarīgākās lietas no tā.”

EKS-STUDENTI

Katrīna Čemme, Grafika, 2014/2015