Meklēt
Izvēlne

Royal Academy of Fine Arts Antwerpen

www.ap.be

Studenti iesaka

Pilsētvide:
Antverpene atrodas Flandrijā, flāmu valodā runājošajā valsts daļā. Tā ir pilsēta ar senu kultūras un mākslas vēsturi, tūristu un imigrantu pārpludināta. Pilsētā ir dažādi kvartāli, kuros mitinās vienas tautības vai rases pārstāvji – ir tā saucamie ķīniešu, indiešu, turku u.c. kvartāli, kas izkaisīti pa pilsētu. Cilvēki galvenokārt runā flāmu valodā, kas ir ļoti līdzīga holandiešu, bet, iepazīstot valodu un kultūru tuvāk, ir redzamas un dzirdamas atšķirības. Pilsētā ir lieliski sakārtota infrastruktūra – tāpat kā pārējā Beļģijā. Lokālā satiksme ir ļoti draudzīga velobraucējiem – tie ir prioritāte. Pilsētā ir ļoti aktīva un kvalitatīva kultūras dzīve – koncerti, teātri, operas, izstādes. Iedzīvotāji Antverpenē pārsvarā sadzīvo ļoti mierīgi un draudzīgi, un pilsēta, atkarībā no rajona, ir relatīvi droša.

Valoda:
Vietējiem angļu valoda grūtības nesagādā, it īpaši jauniešu vidū. Tāpat liela daļa cilvēku prot franču valodu, jo tā ir otra valsts oficiālā valoda.

Augstskola piedāvā flāmu valodas kursus.

Sadzīve:
Dzīve Beļģijā ir samērā dārga.

Brīvo laiku Antverpenē var pavadīt, kur vien tīk – ar draugiem kādā no daudzajiem krodziņiem, muzejos, izstādēs, kinoteātrī, bibliotēkā u.c. Antverpenē ir ļoti labas, plašas, jaukas bibliotēkas – gan zinātniskai literatūrai, gan daiļliteratūrai, var arī iznomāt mūzikas un filmu diskus. Studentiem ir iespēja iegādāties „kultūr-čekus” – par 10 eiro 7 biļetes gandrīz uz jebkuru pasākumu.

Beļģijā bieži ir problēmas ar vilcieniem, it sevišķi laikapstākļu dēļ.

Augstskola:
Antverpenes Karaliskā mākslas akadēmija atrodas pilsētas centrā pie vecpilsētas. Tajā ir plašas un ļoti labi aprīkotas darbnīcas (visām nodaļām), laba ēdnīca, viegli pieejama un labi aprīkota bibliotēka ar plašu grāmatu klāstu, vairākas auditorijas un „ziemas dārzs”, kas lieliski kalpo kā izstāžu zāle. Sekretariāts ir studentiem viegli pieejams, tāpat kā visi pasniedzēji, kas, lielākoties, akadēmijā ir katru dienu.

Studiju process noris ļoti līdzīgi kā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vienīgi, studējot pilnu gadu, oficiāli vērā tiek ņemtas tikai vasaras skates – ziemā (janvārī) ir starpskates. Ļoti pozitīvi, ka uz akadēmiju tiek aicināti mākslinieki – vieslektori, kas vispirms pastāsta par savu darbu, bet pēc tam uzmanību velta katram studentam atsevišķi. Akadēmija ir atvērta tikai darba dienās un no 7.30 līdz 21.30, piektdienās līdz 18.00.

Studenti komentē

Zane Tuča, Glezniecība, 2014/2015
“Citiem studentiem iesaku nebaidīties, būt atvērtiem un komunikabliem. Izvēloties apmaiņas studijas Antverpenē, jārēķinās, ka tā nebūs laiskošanās kaut kur ārvalstīs, bet gan intensīvs darbs. To, ka šajā skolā ir augstas prasības (protams, dažādās nodaļās tas var atšķirties), biju nopratusi pēc iepriekšējo LMA apmaiņas studentu pieredzes, un tas bija viens no iemesliem, kādēļ izvēlējos doties uz Antverpeni. Arī Erasmus studentiem netiek piešķirtas īpašas “atlaides”, un, manuprāt, tas ir ļoti labi, jo veido līdzvērtības sajūtu un apliecina, ka tiec uztverts nopietni. Jūtos ļoti pateicīga par šo Erasmus+ doto iespēju un tiešām laimīga, ka šo iespēju izmantoju. Patiešām iemīlēju dzīvi Antverpenē, un noslēgumā bija grūti atvadīties un apzināties, ka šis laiks ir noslēdzies.”

Līga Spunde, Vizuālā komunikācija, 2014/2015
“Šīs pusgads, šķiet, bija intensīvākais un emocijām piepildītākais piedzīvojums pēdējo gadu laikā. Esmu bezgala pateicīga par šo iespēju pavadīt laiku Antverpenē un uzskatu, ka ikvienam studentam būtu jāizmanto Erasmus + programmas sniegtā iespēja uzkrāt gan profesionālu, gan personisku pieredzi pilnīgi citā kontekstā, kā tas ir ierasts ikdienā. Tas ir vērtīgi, tas ir veselīgi, tas ir interesanti, tas ir iespaidīgi un skaisti.”

Evija Šaitere, Modes māksla, 2014/2015
“Lai pilnībā izbaudītu laiku, iesaku studēt divus semestrus, pusgads paskrien ļoti ātri, un sāc iepazīt pilsētu un kultūru. Apmaiņas programma ir lieliska iespēja izkāpt no ierastās vides, iemācīties jaunas lietas un apgūt jaunas tehnikas, kā arī kultūras pieejamība iedvesmo.”

Mārtiņš Rozenfelds, Tēlniecība, 2011/2012
"Apmeklēju atvērto durvju dienas un man radās detalizēts priekšstats arī par citām nodaļām. Īsumā, visas nodaļas ir tehniski ļoti labi aprīkotas, taču pasniedzēju darbs tajās ir atšķirīgs. Liela uzmanība tiek pievērsta studiju darba dokumentācijai un izpētes procesam."

Indra Antoneviča, Restaurācija, 2010/2011
"Man likās, ka apkārtējie ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi, kā apmaiņas studente, kas atrodas svešā valstī un maz ko saprot, novārtā atstāta un bez uzmanības nejutos."

EKS-STUDENTI

Zane Tuča, Glezniecība, 2014/2015
Līga Spunde, Vizuālā komunikācija, 2014/2015
Evija Šaitere, Modes māksla, 2014/2015
Sandra Strēle, Glezniecība, 2013/2014
Zane Zlemeša, Grafika, 2012/2013 
Elīna Špura, Grafika, 2011/2012
Mārtiņš Rozenfelds, Tēlniecība, 2011/2012
Indra Antoneviča, Restaurācija, 2010/2011