Meklēt
Izvēlne

Salzburg University of Applied Sciences

www.fh-salzburg.ac.at

STUDENTI  IESAKA

Pilsētvide:
Zalcburga ir pilsēta un Zalcburgas provinces galvaspilsēta Austrijas rietumu daļā un Alpu kalnu ziemeļu nogāzē. Tajā dzīvo ap 150 tūkstoši iedzīvotāju. Pilsēta atrodas pie Zalcas upes. Zalcburga ir viens no ievērojamākiem Austrijas un Eiropas kultūras centriem.

Valoda:
Mācības notiek angļu valodā, bet, lai pilnvērtīgāk piedalītos lekcijās, komunicētu ar profesoriem un studentiem, vēlamas arī vācu valodas zināšanas.

Sadzīve:
Lielākā daļa ārzemju studentu dzīvo kopmītnēs Urstein, tur notiek arī centrālās ballītes. Uz skolu vai veikalu ir jābrauc ar vilcienu, bet tā nav problēma, jo pietura ir pie pašām kopmītnēm. Kopmītnes ir studiju tipa, katram savs numurs ar skatu uz Alpiem. Istabas ir aprīkotas ar mēbelēm, vannas istabu un iebūvētu virtuvi. Segas, spilveni un trauki katram jāsagādā pašam. Kopmītnēs katrā stāvā ir publiskā viesistaba un pagrabā ir veļas mazgātava. Kopmītnēm ir jāreģistrējas savlaicīgi un jāiemaksā drošības nauda.

Augstskola:
Augstskolas komplekss ir veidots modernā arhitektūrā un atrodas Alpu ielokā. Universitāte sastāv no divām ēkām. Galvenā ēka atrodas Urstein, 10 km no Zalcburgas. Dizaina nodaļa atrodas Kuchl, kas ir 15 min attālumā ar vilcienu no Urstein. Galvenajā ēkā atrodas bibliotēka, multimediju, biznesa un tūrisma fakultātes. Pirmajā nedēļā studentiem tiek izsniegtas studentu apliecības un visi tiek instruēti, kā funkcionē skola, bibliotēka, intranets u.c. Unikāls priekšmets ir dizaina skicēšana, kas ļauj apgūt specifisku skicēšanas tehniku, kas Latvijā nav iespējams.

STUDENTI KOMENTĒ

Guntis Ziņģis, Funkcionālais dizains, 2011/2012
"Būt Erasmus studentam Dizaina un produktu menedžementa nodaļā ir liela priekšrocība salīdzinājumā ar pastāvīgiem studentiem, jo ļauj izvēlēties labākos priekšmetus gan no bakalaura, gan no maģistrantūras. Ļoti interesanti ir interdisciplinārie projekti, kas notiek sadarbībā ar reāliem uzņēmumiem, bet tur jārēķinās ar lielu darba slodzi."