Meklēt
Izvēlne

Howest University of Applied Sciences

www.howest.be

Studenti iesaka

Pilsētvide:
Kortrijk (Kortreika) ir vidēja izmēra pilsēta Beļģijā, Rietumflandrijas provincē, tai plūst cauri upe Leie. Pilsēta ir diezgan mierīga, sakārtota un tīra. Lielākā daļa iedzīvotāju (no paša novērojumiem) ir pensionāri un studenti.
Ļoti attīstīta velo infrastruktūra gan pilsētā, gan arī ārpus tās.

Tā kā Kortrijk ir diezgan industriāla pilsēta un nav pārāk liela, kultūras dzīve šeit nav nekāda dižā, bet kaut kāda ir. Ir mazs mākslas muzejs, teātris, kino, pāris mazas izstāžu vietas un viena pieklājīga izmēra izstāžu halle. Pilsētā ļoti aktīva ir dizaina scēna, jo apkārt ir daudz ražotāji un dizaineri.

Valoda:
Komunikācija noritēja pārsvarā raitā angļu valodā.

Sadzīve:
Cenas veikalos ir diezgan normālas, bet kafejnīcās un restorānos viss, izņemot alkoholu, ir dārgs, tā kā paēst ārpus mājas sanāca reti.

Augstskola:
Izglītības kvalitāte Beļģijā ir augsta, šajā augstskolā to var sajust. Pirmais, kas norāda uz kvalitāti, ir augstskolas telpas un aprīkojums. Dizaina studijas notiek jaunā un skaistā ēkā, ko dēvē par IDC (Industrial Design Center). IDC sastāv no lekciju telpām, kuras ir izpletušās pa trīs stāviem, un lielas darbnīcas, kura ir šīs ēkas centrālā un lielākā telpa. Lekciju telpas ir labi aprīkotas, ir viss, no darba galdiem līdz ekrāniem un projektoriem, vienīgi visās lekciju telpās ir ļoti neērti krēsli (smieklīgi, jo dizaina skola). Turpretī darbnīca ir gandrīz perfekta.

Studenti komentē

Fricis Kalvelis, Funkcionālais dizains, 2014/2015
“Kopumā mana Erasmus pieredze bija lieliska, jo nomainot vidi un apkārtējos, sanāca labāk saprast sevi. Neskatoties uz to, ka šajā augstskolā bija tiešām daudz jāmācās/jāstrādā, sanāca ļoti labi un ekonomiski paceļot. Pabiju citās Beļģijas pilsētās, Nīderlandē, Francijā un Anglijā, šī ceļošana bija nozīmīga manu mācību daļa. Noteikti novēlu katram interesentam mēģināt izmatot šo apmaiņas programmu, jo iegūtā pieredze nāk par labu gan pašam, gan apkārtējiem.”

EKS-STUDENTI

Fricis Kalvelis, Funkcionālais dizains, 2014/2015