Meklēt
Izvēlne

University of Art and Design Linz

www.ufg.ac.at

Studenti iesaka

Pilsētvide: 
Linca, kas ir Ziemeļaustrijas provinces galvaspilsēta, savu pilsētas statusu saņēmusi 1236. gadā. Šobrīd te dzīvo 190 tūkstoši iedzīvotāju. Šeit dzimuši un strādājuši astronoms Johans Keplers, komponists Antons Brukners un rakstnieks un gleznotājs Adalberts Štifters. Jaunā Lincas Doma baznīca ir vislielākā Austrijā, taču par pilsētas moderno simbolu tiek uzskatīts Lentos Mākslas muzejs. Darbdienās pilsētā kūsā naktsdzīve, bet brīvdienās viss ir kluss un tukšs kā izmiris – nestrādā neviens veikals, neviena kafejnīca, neviens muzejs. Tad var baudīt dabu vai sportot Donavas krastos. Linca atrodas pusotras stundas braucienā no Vīnes.

Valoda:
Oficiāla valsts valoda ir vācu valoda, taču sākotnēji var rasties grūtības austriešu vācu valodas dialekta dēļ. Vēlamas vācu valodas zināšanas, lai pilnvērtīgāk piedalītos lekcijās, komunicētu ar profesoriem un studentiem. Erasmus nodrošināja vācu valodas kursus, kas notika Johannes Kepler Universitātē, kas atrodas 25 minūšu attālumā no pilsētas centra. Semestra sākumā mēs tikāmies ar profesoru, kas novērtēja mūsu vācu valodas zināšanas un pierakstīja mūs attiecīgajās grupās. Diemžēl šie kursi bieži sakrita ar specialitātes priekšmetiem un daudzi no tiem atteicās.

Sadzīve:
Dr. Karl Grünner Haus kopmītne ir vistuvākā universitātei un ir pats optimālākais variants. Pārsvarā tur dzīvo studenti no mūzikas, mākslas un pedagoģijas universitātes. Dzīvot var arī Starptautiskajā studentu centrā - Julius Raab Heim. Šajā centrā pastāv iespēja bez maksas apmeklēt sporta zāli, spēlēt tenisu, galda tenisu, peldēt. Katram studentam ir iespēja nokārtot Aktivpass - apliecību, kas nodrošina dažādas atlaides sabiedriskajā transportā, muzejos, koncertos, zoodārzā un botāniskajā dārzā.

Saites, kuras var noderēt:

Vilcienu saraksts: www.oebb.at
VORTEILScard - Atlaižu karte vilcienam un autobusam līdz lidostai:
www.oebb.at/en/Reduction_cards/VORTEILScard/index.jsp
Vācu valodas kursi: www.jku.at

Augstskola:
Universitāte sastāv no 3 ēkām. Galvenā atrodas pašā pilsētas centrālajā laukumā. Šajā ēkā atrodas rektorāts, sekretariāts un bibliotēka. Pēdējos stāvos mācās arhitektūras un industriālā dizaina studenti. Otrajā ēkā, kur atrodas Fine art department, pārsvarā māksinieki, tēlnieki un video dizains. Trešajā ēkā, kuras nosaukums ir Media department – tekstilnieki, grafiķi, elektriskais dizains, datorgrafika, keramikas un vides dizains.

Pats pirmais ierodoties Universitātē – jānokārto studentu apliecība ar identifikācijas numuru, kas vienlaicīgi ir arī bankas karte, ko izmanto printējot un kopējot mācību materiālus, kā arī izmantojot internetu un savu jauno e-pasta adresi, uz kuru tiek sūtīta informācija par semināriem, pasniedzējiem, stundu izmaiņām, izstādēm, kultūras notikumiem. Šī e-pasta adrese ir ļoti svarīga, jo nekur citur stundu plāns nav atrodams.

Viena no svarīgām niansēm ir tāda, ka pieteikšanās studijām notiek tiešsaistē un ļoti svarīgi iereģistrēties, bet to var izdarīt tikai pēc studenta apliecības saņemšanas:
https://ufgonline.ufg.ac.at/ufg_online/webnav.ini.

Studentu skaits katrā lekcijā un nodarbībā ir ierobežots, svarīgi pieteikties elektroniski uz visām nodarbībām pēc iespējas ātrāk. Studentiem ir atļauts lietot printerus un ploterus, darbnīcas un bibliotēkas bez maksas.

Studenti komentē

Violeta Juškova, Grafika, 2011/2012
"Man mācības Lincas Mākslas universitātē bija lieliska pieredze un es noteikti iesaku braukt uz visu mācību gadu, jo pirmajā semestrī notiek „aklimatizācija”. Man patika tas, ka students varēja jebkurā momentā, jebkāda iemesla dēļ semestra vidū atteikties no kāda priekšmeta. Tas bija ļoti ērti tajā ziņā, ka varēja atnākt uz pirmajām divām nodarbībām, izdomāt, vai tevi tas interesē, un tad lemt, vai tu paliksi, vai nē."

Sarmīte Poļakova, Funkcionālais dizains, 2009/2010
"Mani pārsteidza, ka šajā universitātē, lai iestātos, praktiski nav vajadzīgas iemaņas zīmēšanā, veidošanā vai gleznošanā, tikai atsevišķām nodaļām – glezniecības un grafikas nodaļā, keramikas nodaļā. Man ļoti patīk, ka šai universitātei ir lieliskas attiecības ar pilsētas valdību – studenti ir vienmēr laipni aicināti izstādīt savus projektus vai arī radīt tos pilsētā iederošā vietā. Ja students dodas uz vienu semestri – tad vajadzētu jau laikus zināt, uz ko fokusēties semestra laikā, jo visu laiku tiek atklātas jaunas, jaukas lekcijas, vorkšopi, un vienkārši nepietiek laika. Ja students dodas uz gadu, tad ir laiks apgūt lietas un otrajā semestrī mainīt to, kas varbūt nepatika, turpināt strādāt, jo daudzās lekcijās projekti tiek iesākti pirmajā semestrī un pabeigti otrajā semestrī."

Jūlija Bondarenko, Tekstilmāksla, 2008/2009
"Interesants priekšmets bija flexible materials. Strādājām gan ar papīru, gan arī ar lateksu un silikonu. Man lielākais pārsteigums bija tas, ka latekss izskatās kā piens – balts un šķidrs. Ļoti viegli krāsojās ar pigmenta palīdzību. Ir neskaitāmi veidi, kā strādāt ar šādu variantu. Ļoti ātri žūst un pieņem jebkura sīka priekšmeta formu."

Laila Kocere, Funkcionālais dizains, 2004/2005
"Liels paldies man jāsaka saviem pasniedzējiem – A. Melderei un T. Gaumigam, kuri mani morāli atbalstīja Austrijas studiju laikā, maniem kursa biedriem un manam vīram – U. Koceram, kurš mani, savukārt, atbalstīja finansiāli. Bez šiem cilvēkiem man nebūtu pārliecības aizbrukt uz 4 mēnešiem tik tālu prom no mājām. Šī brauciena laikā manā dzīvē radās jaunas vērtības, kam līdz tam nebiju pievērsusi uzmanību. Tāpēc esmu apmierināta ar gūto pieredzi, lai gan brīžiem tā varbūt nebija diez ko pozitīva. Bet kā gan var zināt, kas labs, ja nepazīst ļauno..."

EKS-STUDENTI

Violeta Juškova, Grafika, 2011/2012 
Sarmīte Poļakova, Funkcionālais dizains, 2009/2010
Jūlija Bondarenko, Tekstilmāksla, 2008/2009
Rolands Vēgners, Funkcionālais dizains, 2005/2006
Laila Kocere, Funkcionālais dizains, 2004/2005